1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. חדשות פוליטיקה

בליכוד מתנגדים: בן גביר נתקל בקשיים באופוזיציה

כמה חודשים לאחר שהודיע על כוונתו לעלות את חוק 'מיהו יהודי', חבר הכנסת מסיעת 'הציונות הדתית' נתקל בקשיים באופוזיציה - כשכמה מחברי הכנסת בליכוד ממשיכים לסרב לבקשותיו לתמוך בחוק וטוענים כי הוא "קיצוני" | לא ברור מתי יעלה החוק להצבעה והשיחות עדיין נמשכות

יאיר כלפהט' אייר תשפ"ב 10/05/2022 17:25

למרות שבריריות הקואליציה איתמר בן גביר איתמר בן גביר צילום: Tomer Neuberg/Flash90

במפלגת 'הליכוד' ממשיכים להתנגד להצעת החוק של חבר הכנסת איתמר בן גביר לתיקון חוק השבות, כחצי שנה לאחר שיו"ר 'עוצמה יהודית' הודיע על כוונתו להעלות את החוק להצבעה.

הצעת החוק של בן גביר קובעת כי רק יהודי על פי ההלכה יוכל לעלות לארץ, בניגוד למצב כיום בו גם אינם יהודים זכאים, והיא תשנה את חוק השבות. הוא רצה לעלות אותה לפני כחצי שנה, אך ב'ליכוד' הערימו קשיים.

כמה ח"כים ממפלגתו של נתניהו הביעו התנגדות נחרצת להצעה, למרות שאז הסיכויים שתעבור היו קלושים, ובסיעה החליטו להורות על חופש הצבעה. בן גביר לא אהב את ההחלטה, והגיע לישיבת הסיעה של 'הליכוד' במטרה לשכנע אותם לתמוך.

מאז אותה ישיבת סיעה, הח"כ מסיעת 'הציונות הדתית' קיים באופן שוטף שיחות עם המתנגדים, והמתין עם העלאת החוק להצבעה. למרות זאת, עדיין לא כולם בליכוד רוצים לתמוך בחוק וחלקם טוענים שהוא "קיצוני".

כעת, בשל המצב הפוליטי הקיים, בו הקואליציה שברירית לאחר פרישתה של עידית סילמן, הסיכויים להעביר את החוק גדלו, אך בן גביר טרם הצליח לשכנע אותם והשיחות עדיין מתקיימות, כשלא ברור מתי, אם בכלל, ההצעה תעלה להצבעה.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. החוק הזה הוא לא קיצוני הוא אמיתי האמת היא אמת ואם לפי החוק רק יהודים זכאים לעלות לארץ ולקבל אזרחות אז רק יהודים על פי ההלכה  (ל”ת)


 2. חוק  


 3. בן גביר יישר כוח  

  ציוני7

 4. להחמיר  

  עידוא

 5. יהודי עפ. הלכה  

  יש

 6. הליכוד מפלגה שבעד העלאת גויים, הם העלו עשרות אלפי גויים  


  • הליכוד מפלגה בזוייה (ל”ת)

   אברהם

 7. מפלגת השקרנים  


 8. ביטחון ישראל  


 9. יהודי  


 10. במצב הנוכחי חובה להיות קיצוני. ראינו איך הרפיסות חיזקה את הישמעאלים  (ל”ת)

  אברהם

;