1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. ביטחון

מתיחות: חילופי אש כבדים באזור ג'נין • ניסיון פיגוע ליד בית אל

במהלך חילופי אש בין כוחות הביטחון לחמושים פלסטינים בג'נין, נפצע אחיו של זכריא זביידי, לשעבר מפקד גדודי חללי אל-אקצא בעיר | סמוך לבית אל ניסה מחבל לבצע פיגוע - ונורה | הבוקר בירושלים: הלוויתה של כתבת אל-ג'זירה שירין אבו עאקלה שנהרגה השבוע בעימותים בג'נין 

אבי גדלוביץ'י"ב אייר תשפ"ב 13/05/2022 09:28

אחיו של זביידי נפצע כוחות צה"ל בג'נין כוחות צה"ל בג'נין צילום: דובר צה"ל

כוחות צה"ל פועלים הבוקר (שישי) בכמה אזורים ביהודה בשומרון, במסגרת מבצע 'שובר גלים' למיגור גל הטרור. הכוחות פועלים גם באזור ג'נין, על רקע מסע הלוויתה של כתבת אל-ג'זירה שירין אבו עאקלה שנהרגה שלשום בעיר, הצפויה להיערך במהלך היום בירושלים. במשטרה ובמערכת הביטחון נמצאים בכוננות מחשש להתפרעויות אלימות ולפיגועים.

הלוחמים שנכנסו למחנה הפליטים נתקלו באש שנפתחה לעברם ע"י מחבלים והשיבו בירי חי. לפי הפלסטינים, אחיו של זכריא זביידי, לשעבר מפקד גדודי חללי אל-אקצא של בג'נין שהצליח להימלט מכלא גלבוע, נפצע במהלך חילופי אש. הפלסטינים דיווחו כי הוא פונה לקבלת טיפול רפואי וכי מצבו מוגדר יציב.

מוקדם יותר התרחש ניסיון פיגוע ליד היישוב בית אל שבבנימין. תצפיות צה"ל זיהו חשוד משליך בלוק לעבר רכב ישראלי ואף מנסה לפתוח את דלתות הרכב, בו היו אזרחים ישראלים, סמוך ליישוב.

כוח צה"ל פתח בנוהל מעצר חשוד, אשר כלל גם ירי לעבר החשוד שנפגע ופונה לקבלת טיפול רפואי בבית החולים. בהמשך נמצאו עליו סכין ובקבוק חומצה.

בשעות האחרונות פעלו כוחות הביטחון ברחבי אוגדת יהודה ושומרון, עצרו שני חשודים בכפר כיפל חראס ואיתרו נשק במהלך סריקות אחר אמצעי לחימה בעיר חברון. גם בשעה זו, כאמור, פועלים כוחות צה״ל לביצוע פעילויות נוספות.

ראש מועצת בית אל שי אלון מסר בתגובה לפיגוע: "ניסיון הרצח הזה הוא תוצאה טבעית של אובדן ההרתעה של ממשלת בנט-לפיד והוא המשך הפעילות הרצחנית של הערבים שמקבלים תעוזה מחוסר המעש של הממשלה".

"הם מזהים את החולשה, מריחים את הפחדנות ויודעים שיש להם גיבוי בקואליציית תומכי הטרור. הממשלה הרעה הזו צריכה לחלוף מהעולם ולהימחק מההיסטוריה של העם היהודי".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;