ז' ניסן התשפ"ד
15.04.2024
דרמה במשפט נתניהו

שיחת ההנחיה: הפרקליטות מבקשת לשנות את כתב האישום

בעקבות המבוכה שספגה בחקירה הנגדית של עד המדינה ומנכ"ל משרד התקשורת לשעבר שלמה פילבר כששינה מעדותו במשטרה, מבקשים בפרקליטות לשנות את סעיף 64 בתיק 4,000 בנוגע למועד 'פגישת ההנחיה' שנערכה לפילבר ע"י נתניהו | סביבת נתניהו: "מספיק, יש גבול!"

שיחת ההנחיה: הפרקליטות מבקשת לשנות את כתב האישום
שלמה פילבר בביהמ"ש צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

פרקליטות מיסוי וכלכלה ביקשה היום (ראשון) מבית המשפט המחוזי בירושלים לתקן את כתב האישום בתיקי האלפים. הבקשה נוגעת למועד "פגישת ההנחיה" בין ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו לעד המדינה שלמה פילבר.

בסעיף 64 לכתב האישום נכתב: "במועד לא ידוע, זמן קצר מאוד לאחר אישור מינויו של פילבר, ובמסגרת יחסי ה'תן וקח' שהתקיימו בין הנאשמים נתניהו ובני הזוג אלוביץ', זימן הנאשם נתניהו את פילבר לפגישה בלשכתו. בפגישה זאת, מסר הנאשם נתניהו לפילבר שהנאשם אלוביץ' התלונן בפניו על אופן טיפולו של משרד התקשורת בנוגע לעסקיו, והנחה את פילבר לפעול במסגרת תפקידו כמנכ"ל המשרד באופן שייטיב עם הנאשם אלוביץ'".

התביעה ביקשה כעת לתקן את תחילת של הסעיף, כך שייכתב בו כי "במועד לא ידוע, לאחר שהחליט הנאשם נתניהו על מינויו של פילבר, כאמור בסעיף 62, ובמסגרת יחסי ה'תן וקח'...", ויתר חלקיו של סעיף זה יוותרו על כנם.

על פי בקשת הפרקליטות, תיקון זה נדרש נוכח בחינה כוללת של המסד הראייתי ביחס למועד שבו התקיימה פגישת ההנחיה ובהמשך לעדותו של העד פילבר מיום 11 במאי, ומבקשת לקבל הבקשה מטעמים של הגעה לחקר האמת.

בפרקליטות כתבו כי "האמור בכתב האישום לגבי תוכן הפגישה אשר כונתה "פגישת ההנחיה" בעינו עומד, אף שנדרש לדייק את מועד התקיימותה, ומכאן הבקשה לתיקון.

התביעה טוענת בנוסף, כי חומרי החקירה המבססים את התיקון המבוקש, ובכלל זה חוות דעת האיכונים המנתחת את כל טווח הזמן שאליו מתייחס סעיף 64 בנוסחו המתוקן, מצויים בידי ההגנה זה מכבר והם חלק מן המסד הראייתי שהוצג על ידה לעד במהלך חקירתו הנגדית.

עוד יוזכר, נכתב בהודעת הפרקליטות, כי למעט העד פילבר, עדי התביעה שנשמעו עד כה לא היו צד לפגישת ההנחיה ועדותם, ממילא, לא עסקה במועד קיומה. בנוסף, רובן של התכתובות שהוצגו על ידי ב"כ נאשם 1 בעניין מועד פגישת ההנחיה היו תכתובות בין העד פילבר לבין עדים שעדותם טרם נשמעה בבית המשפט.

על פי מכלול הנסיבות, מסכמים בפרקליטות את הבקשה, לנאשמים עדיין פתוחה הדרך להמשיך וללבן עניין זה עם העד פילבר בחקירתו הנגדית, כמו גם לחקור עדים ולהביא ראיות ביחס למועד התקיימותה של פגישת ההנחיה, ובכך מתקיימים המבחנים שנקבעו בפסיקה הנוגעות לתיקון כתב אישום.

מסביבת נתניהו נמסר: "מספיק! צריך לעצור את ההשתלחות הפרועה של הפרקליטות. ארבע פעמים הם תיקנו את כתב האישום, והם כנראה לא ינוחו עד שיקבלו את הראש של נתניהו." לדבריהם, "במשך שנתיים הפרקליטות הסתירה מבית המשפט ומהציבור את הראיות החד-משמעיות שסתרו את טענתה. מספיק, יש גבול!".

משפטו של בנימין נתניהו הפרקליטות פרקליטות המדינה תיק 4000 כתב אישום שלמה פילבר

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 5 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד