1. עמוד הבית
 2. משפט ופלילים
 3. פלילים

היערכות רבה לקראת ההילולה במירון: "יד קשה נגד מפרי הסדר"

במשטרה נערכים לקראת הילולת ל"ג בעומר במירון שתיחגג השבוע, אך לא מתחייבים לאכוף את מספר השוהים בהר בו זמנית | מפקד המחוז הבהיר כי המשטרה נערכת לאפשרות של הפרות סדר מצד קיצוניים: "נמצה את הדין ונשתמש ביד קשה נגד אלו שמגיעים להזיק ולחבל בהילולה"

אבי גדלוביץ'י"ד אייר תשפ"ב 15/05/2022 21:08

מי יאכוף את מס' המשתתפים? עימותים במירון עימותים במירון צילום: דוד כהן, פלאש 90

במשטרה משלימים בימים אלו את ההיערכות לקראת הילולת רשב"י שתיערך בסוף השבוע בהר מירון, על רקע ההגבלות שהוטלו בשל האסון בשנה שעברה. כפי שקבעה ועדת החקירה לאסון, מספר האנשים שישתתפו השנה בהילולה יוגבל ולהר יוכלו לעלות רק מי שרכשו כרטיסים מראש. אלא, שבפיקוד המחוז הצפוני אמרו היום (ראשון) כי המשטרה לא תפנה באופן יזום מתפללים שישהו באזור מעבר ל-4 השעות שהוקצבו.

"אנחנו נמצאים במאמץ מבצעי משמעותי מאוד, יחד עם כל רשויות החירום וההצלה", אמר הערב מפקד מחוז צפון, ניצב שמעון לביא. "זאת, במטרה לסיים את ההכנות ולאפשר לציבור להגיע בשלום". קצין אגף המבצעים במחוז צפון, נצ"מ רן לוי, הוסיף כי מי שאחראי למספר האנשים שישהו על ההר הם הפרויקטור וצוות ההפקה. "כמו בהופעה, זה לא התפקיד של המשטרה" טען לוי.

לפי מפקד המחוז: ההתנהלות על הר מירון בימי ההילולה הם חלק מ"שינוי מהותי, בשונה ממה שהציבור הורגל אליו". לדבריו, השינויים יורגשו גם מבחינת השהייה על ההר וגם בהסדרי התנועה: "המטרה - לשמור על שלום הציבור".

מפקד מחוז צפון התייחס לכוונה של גורמים קיצוניים להתפרע בהילולה ואמר: "אנחנו מזהים שיח של קבוצות מסוימות להפר את הסדר בל"ג בעומר. נמצה את הדין ונשתמש ביד קשה נגד אלו שמגיעים להזיק ולחבל בהילולה - מי שאין לו כרטיס, אין לו מה להגיע להר. כמות המשתתפים אושרה בידי המהנדס במטרה למנוע אסון נוסף".

קצין אגף המבצעים במחוז הצפוני התייחס למעצר החשודים בזיוף כרטיסים, כפי שפורסם לראשונה ב'בחדרי חרדים'. "מחלק הסייבר והיחידה המרכזית פועלים בנושא, במטרה למנוע מכירת כרטיסים מזויפים", אמר.

מוקדם יותר היום דווח ב'בחדרי' כי המשטרה עצרה בסוף השבוע האחרון שני צעירים חרדים בחשד שזייפו כרטיסי כניסה למירון, לקראת ההילולה שתתקיים השבוע בהר. השניים חשודים בין היתר בעבירות של זיוף ושימוש במסמך מזוייף בנסיבות מחמירות. בית המשפט האריך את מעצרם עד למחר.

במשטרה חושדים כי השניים, בגיר וקטין תושבי ירושלים ובית שמש, באמצעות קו טלפוני שפתחו, הציעו לאנשים לזייף את שעות השהייה בהר ואף הציעו מכירת כרטיסים מזויפים. החקירה עדיין בעיצומה והחוקרים מנסים להבין את היקף הפעילות של שני החשודים.

מחקירת המשטרה עלה כי הכרטיסים המזויפים, אותם הציעו שני החשודים, נמכרו תמורת מאות שקלים. לפי החשד, השניים עשו שימוש באמצעות תוכנות מחשב לזיוף הכרטיסים.

החשודים הובאו אתמול (מוצאי שבת) לבית המשפט בבקשה להאריך את מעצרו. השופטת יפעת מישורי קבעה כי החומר הקיים בידי המשטרה מעלה חשד סביר שהחשודים עברו את העבירות המיוחסות להם - והאריכה את מעצרם.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. לשבור להם את הידיים והרגלים ועוד כמה עצמות בגוף  (ל”ת)


 2. השתלטות הציונים על עוד דבר שבקדושה  


  • קנאי 


 3. כשהקנאים חשים בחולשה של המשטרה אז הם משתוללים. יש לנהוג בהם ביד ברזל.  (ל”ת)

  יוסי

 4. אתם משתפי פעולה  

  דוד

 5. ההכנה ללג בעומר תשפב"  

  מוישי

  • ומה החלק של התולדות אהרן במה שקרה בשנה שעברה????????? (ל”ת)

   חשבון נפש לא יזיק

 6. איזה חושך, בארץ ישראל ערב רב מכתיב לעם ישראל מה לעשות בימים הקדושים  


 7. איזה יופי שהם הולכים לפוצץ אותנו מכות. מחכה לזה בקוצר רוח.  (ל”ת)


 8. אנו  

  חבריה

 9. הפכתם לדוברות המשטרע  (ל”ת)


 10. קלגסי המשטרה עוברים כעת קורס מזורז בשפיכת דם נקיים לקראת ימי ל"ג בעומר  (ל”ת)

  יענקי רוזנברג

 11. תתבישו  

  מצר

 12. היזהרו!!! ערבים ניסו לחטוף ילד בירושלים שמעתי מאחד שגר בשכונת מקור ברוך בירושלים, שביום חמישי האחרון באזור השעה 9 בערב, עבר בשכונה רכב עם שלושה ערבים שעצרו ליד ילד חרדי בגיל 7-8 ואמרו לו: "אתה רוצה לקבל הפתעה, בוא תיכנס לרכב, תשב לידי…" בחסדי שמיים, הילד היה חכם מספיק כדי לסרב ולברוח. היזהרו ושימרו על ילדיכם!!!  


 13. אלו שמגיעים להזיק ולחבל בהילולה = משטרה  (ל”ת)


 14. היערכות רבה לקראת ההילולה במירון - יד קשה...  (ל”ת)


 15. מפחיד  


;