1. עמוד הבית
  2. משפט ופלילים
  3. משפט

המשטרה דורשת: חקירה פלילית נגד הח"כים

משטרת ישראל פנתה ליועצת המשפטית לממשלה גלי בהרב מיארה בדרישה לאפשר פתיחת חקירה פלילית נגד חברי הכנסת טיבי וכסיף מהרשימה המשותפת, זאת לאחר שתועדו מתעמתים עם שוטרים

אבי גדלוביץ'ט"ו אייר תשפ"ב 16/05/2022 11:41

בעקבות תקיפת השוטרים ח"כ כסיף מכה שוטר ח"כ כסיף מכה שוטר צילום: מתוך הסרטון

המשטרה פנתה היום (שני) ליועצת המשפטית לממשלה עו"ד גלי בהרב-מיארה בבקשה שתנחה על פתיחה בחקירה פלילית נגד חברי הכנסת אחמד טיבי ועופר כסיף.

הפנייה, שנעשתה בהנחיית המפכ"ל קובי שבתאי, שוגרה בעקבות האירועים בשבוע שעבר שבהם תועדו כסיף וטיבי, במקרים שונים, מתעמתים עם שוטרים במחוז ירושלים ומחוז ש"י. במשטרה אספו חומרים במטרה לפתוח בחקירה נגד השניים.

במשטרה מייחסים לשני חברי הכנסת חשדות של תקיפת שוטרים, הכשלת שוטר במילוי תפקידו, איומים והפרעה לשוטר במילוי תפקידו. החומרים שנאספו נשלחו ליועצת המשפטית לממשלה יחד עם הבקשה לאשר את פתיחת החקירה.

כזכור, חבר הכנסת עופר כסיף מ'הרשימה המשותפת' תועד ביום שישי מכה שוטר שחסם את דרכו להפגנה נגד פינוי מבנים בדרום הר חברון. כסיף, שניסה לנצל את חסינותו ולהיכנס עם רכבו לאזור שהוכרז כשטח צבאי סגור, טען שהשוטר איים לירות בו.

יממה קודם לכן עיכבו שוטרים צעיר לאחר שעלה חשד לגביו כשהשליך חפץ חשוד מידיו בשכונת בית חנינא בבירה. במהלך עיכובו בשטח הגיע חבר הכנסת אחמד טיבי, הפריע בביצוע העיכוב, דחף, התלהם ואף אפשר את בריחתו של החשוד בכוח. לאחר מרדף רגלי קצר, החשוד נתפס ונעצר לחקירה במשטרה.

"אנו רואים בחומרה את התנהלותו של נבחר הציבור, שניצל את חסינותו לרעה ואפשר בריחה של חשוד במהלך עיכובו (ללא הצלחה כאמור)", אמרו במשטרה. "הפרעה לפעילות משטרתית לשמירת החוק והסדר הוא מעשה פסול, בפרט כשהוא מבוצע ע״י נבחר ציבור שאמור לשמש דוגמא אישית ולא לסכל פעילות משטרתית".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. מה פשר הכותרת הזו?! המשטרה מבקשת?! חכ׳ים הם לא מעל לחוק!!! ברגע שהם עוברים על החוק חייב לעצור אותם מיד!! והבקשה של המשטרה צריכה להיות: בקשה להארכת המעצר עד תום ההליכים!!! ואם לא יפעלו כך אז אין דין ואין דיין...  (ל”ת)


    • חבר כנסת לא מעל לחוק. הבעיה שהחוק מאפשר לחכי"ם הערבים להתנהג כמו שמתנהגים  


  2. לא הבנתי המשטרה חקרה את חבר הכנסת איתמר בן גביר בלי שום בקשות /הודעות/ התחננויות אפליה פושעת  (ל”ת)


  3. צריך לחקור את השוטרים מדוע לא הרביצו להם מכות רצח באירוע, כמו שהם מרביצים לחרדים...אתיופים....  (ל”ת)

    גברי

;