1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. חדשות פוליטיקה

לחץ על הח"כית לפרוש; בנט ביטל דיון חירום

בקואליציה מנסים לשכנע את חברת הכנסת זועבי שתחזור בה מהתפטרותה או לפחות שתתפטר מהכנסת ע"מ לא להפיל את הממשלה. משלחת של בכירי מרצ כבר עשו את דרכם לביתה של חברת הכנסת בנוף הגליל, אך נאלצו לשוב למרכז אחרי שהח"כית הפורשת ביטלה את הפגישה

ארי קלמןי"ח אייר תשפ"ב 19/05/2022 16:47

הדרמה הפוליטית בנט והורוביץ בנט והורוביץ צילום: MOTI MILROD/POOL

הדרמה הפוליטית שמסמנת את סוף דרכה של הממשלה הכניסה את הקואליציה לטלטלה. בעוד נעשים מאמצים לשכנע את ח"כ ג'ידא זועבי למנוע את הפלת הממשלה, ראש הממשלה בנט מכנס דיון חירום.

בקואליציה פונים אל חברת הכנסת זועבי ומבקשים ממנה לשקול מחדש את התפטרותה. הם מבקשים ממנה כי אם תחליט שאינה יכולה יותר לכהן בקואליציה אז עדיף שתפרוש לגמרי מהכנסת כדי לא להכשיל את המשך קיום הממשלה.

"אני יודעת שלא הגעת לפוליטיקה בשביל להיות זאת שחתומה על הקמת ממשלה שמרנית קיצונית", פנתה אל זועבי חבר הכנסת אפרת רייטן מרום, "במידה ולא החלטת להצטרף לליכוד - אני מציעה לך בחום להתפטר ולהמשיך את המאבקים שלך מחוץ לכנסת".

יו"ר מרצ השר ניצן הורביץ פועל אף הוא לשכנע את חברת הכנסת זועבי לחזור בה מהודעת הפרישה, משלחת של בכירי מרצ כבר עשו את דרכם לביתה של חברת הכנסת בנוף הגליל, אך נאלצו לשוב למרכז אחרי שהח"כית הפורשת ביטלה את הפגישה.

בתוך כך, ראש הממשלה נפתלי בנט הודיע יכנס הערב בקריה בתל אביב את חברי סיעת 'ימינה' לדיון חירום בעקבות המצב, הח"כית הפורשת עידית סילמן שהשתתפה בישיבות הקודמות לא הוזמנה לדיון. לאחר מכן הודיעו בימינה כי ביטלו את הדיון המיוחד.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. מה עוד צריך לקרות שתבינו שאין לכם ממשלה, הייתם פגר פוליטי מהרגע הראשון  (ל”ת)

  צבי

 2. יום טוב ליהודים בארץ ישראל!!  


 3. שבנט ימשיך להשתחוות לערבים זה מדהים!!!!  


 4. כדאי הוא רבי שימען....  (ל”ת)

  ליטאי

 5. מושחתים הביתה, מנסים להאחז בספינה הטובעת, זמנכם עבר, פספסתם את ההזדמנות ככה לא מקימים ממשלה  (ל”ת)

  צבי

;