1. עמוד הבית
  2. בריאות
  3. חדשות בריאות

הרופאים מאיימים: נמשיך להשבית את המערכת

לאחר סיום השביתה בת יממה בעקבות האלימות כלפיהם, בהסתדרות הרפואית מאיימים כי ימשיכו בשביתה אם לא תהיה התקדמות אמיתית ביישום תקנות וצעדים לאבטחת הצוותים הרפואיים בעוד שבוע. הצעדים שיכללו השביתה: הפסקת העבודות, מחאות ושביתות אזוריות

מאיר שלםי"ח אייר תשפ"ב 19/05/2022 23:53

אלו הצעדים שהם מתכננים מחאת הרופאים שביתה מחאת הרופאים שביתה צילום: אוליביה פיטוסי, פלאש 90

המחאה נגד האלימות בבתי החולים נמשכת. בהסתדרות הרפואית מאיימים הערב (חמישי) להמשיך את השביתה, אם דרישותיהם לא יתקיימו. כך דווח ב'כאן 11'.

בהסתדרות הרפואית אומרים כי אם לא תהיה התקדמות אמיתית ביישום תקנות וצעדים לאבטחת הצוותים הרפואיים בעוד שבוע, הם ימשיכו להשבית את המערכת בכמה צעדים, לאחר שקיימו היום שביתה בת יממה.

יו"ר ההסתדרות הרפואית, פרופסור ציון חגי מפרט את הצעדים שבהם ינקטו הרופאים אם הדרישות לא יתקיימו, בהם השבתות אזוריות של מערכת הבריאות, הפסקות עבודה ומחאות עד שתגיע תוספת שוטרים, אותה הם דורשים מיידית.

שר הבריאות, ניצן הורוביץ, אמר בראיון לרשת ב' כי ידרוש בממשלה להציב נקודות משטרה בחדרי מיון בבתי החולים: "אין מספיק אכיפה, מאבטחים הם לא שוטרים. אנחנו מעלים את שכר המאבטחים, אבל צריך גם יותר שוטרים ושיוגשו כתבי אישום. בשנה האחרונה מקרים קשים של התפרעויות וונדליזם - לא הוגש אפילו כתב אישום אחד".

ראש שירותי בריאות הציבור, ד"ר שרון אלרעי פרייס, נאמה בעצרת מחאה בבית החולים שיבא בתל השומר והתייחסה גם לאיומים כלפיה. "הכי קל וזה להצמיד לי בחזרה מאבטח", אמרה.

"החלה מסכת איומים הטרדות כלפי הילדים שלי. לא אפסיק לעשות את העבודה שלי, גם הרופאים במיון או בטיפול נמרץ לא יפסיקו, אבל המדינה צריכה לשים לזה סוף".

מעוניינים לשתף אותנו בעדכון מעניין הנוגע לבריאות/קורונה? שלחו אלינו למייל [email protected]הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. קראו לנער בשמו - די לאלימות הערבית. די לראש הקטן  (ל”ת)


;