1. עמוד הבית
 2. בחצרות
 3. תנצב"ה

האדמו"ר שהיה פרוש מהעולם הזה הלך לעולמו

משכונת בורו פארק בברוקלין מגיעה הבשורה הקשה והמרה על הסתלקותו של האדמו"ר מכוונת הלב זצ"ל שהיה אחד מחשובי האדמו"רים בניו יורק והנהיג את בית מדרשו במשך עשרות שנים, לאחר חצות לילה בניו יורק הוא נפטר לבית עולמו בגיל 85

משה ויסברגי"ט אייר תשפ"ב 20/05/2022 08:45

אבל בניו יורק החסידית האדמו"ר מכוונת הלב זצ"ל האדמו"ר מכוונת הלב זצ"ל צילום: הלל ל"ש - די וואך

ברוך דיין האמת: אבל בעולם החסידות בארה"ב עם הגיעה הבשורה המעציבה על הסתלקותו של האדמו"ר הגה"צ רבי שמואל זאב ליכטר זצ"ל מ'כוונת הלב', שנפטר בביתו בשכונת בורו פארק בברוקלין לאחר שנים של חולשה וחולי והוא בן 85. 

האדמו"ר זצ"ל היה גאון הגאונים שזכר כל סעיף בשולחן ערוך, והיה מורה הוראה במשך שנים רבות, קדוש וטהור, פרוש ומובדל מכל הבלי העולם הזה, היה צם תעניות רבות, וכמעט לא אכל. היה דבוק בתורה יום ולילה, היה ער לילות ולומד בתורה הקדושה כפי שעשה גם בתור בחור ישיבה.

הוא הנהיג את בית מדרשו וקהילתו בשכונת בורו פארק בברוקלין לשם היו נוהרים המונים לחזות בפניו, גם בתקופת חולשתו המשיך בעבודת הקודש. 

החסידים כואבים את פטירתו ואומרים ל'בחדרי חרדים': "הרבי הגן על העיר בכוח תורתו, אוי מי יתן לנו תמורתו, אנחנו לא מעכלים כי הרבי היה ואיננו".

הרבי לא אכל מזונות בגלל ענין הלכתי, מחמת ספק ברכה, הוא היה מגיע לקידושים ושמחות אך לא טעם כלום בגלל ההקפדה לא לאכול מזונות.

בחודש אדר תשע"ה נפטרה עליו רעייתו הרבנית העניא קריינדל ע"ה בתו של הרב יוסף שלום שפיצר הי"ד שנהרג בשואה והיא גדלה אצל הגה"צ רבי הלל ליכטנשטיין מקראסנא זצ"ל שהיה חמיו של הרבי מכוונת הלב זצ"ל.

הרבי היה מקובל על כל החוגים בארה"ב, כמו כן היה קנאי לדבר ה' והשתתף בכינוסים נגד פגיעה בקדשי ישראל בהם גיוס בני הישיבות ועוד.

בחודש שבט האחרון הוכנס ספר תורה לבית מדרשו 'כוונת הלב' בבורו פארק, ספר התורה נתרם לזכותו של הרבי זצ"ל שנפטר והותיר את עדת חסידיו ומעריציו באבל כבד. 

הוא הותיר אחריו את בנו הרב שלום יוסף חיים מוליאמסבורג, בנו הרב יהודה ממונסי, וחתניו: הרב שלום אליעזר כץ הרב יחזקאל מייזעלס, הרב ליפא גרוס, והרב אלי' שמעון קויפמאן. 

מסע הלוויה היום (שישי, ערב שבת קודש פרשת בהר בחוקותי)  בשעה 10:00 (שעון ניו יורק) מבית מדרשו 'כוונת הלב' ברחוב 1656-43st בשכונת בורו פארק בברוקלין לבית החיים בלונג איילנד שם ייטמן ליד קברה של רעייתו הרבנית ע"ה. 

תהא נשמתו צרורה בצרור החיים. 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. הכרתי את אבא שלו והיה ממש יהודי מפעם  (ל”ת)


  • פרשת השבוע 

   בעל קורא

 2. היה צדיק נשגב  (ל”ת)

  צבי

;