1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. חדשות פוליטיקה

בלי נתניהו: אדלשטיין דורש הקמת ממשלה בכנסת הנוכחית

יולי אדלשטיין, בכיר בליכוד הממוקם מספר 2 ברשימה מיד אחרי בנימין נתניהו, אמר הערב כי לאחר הפלת הממשלה יש צורך להקים ממשלה חלופית לפני שהולכים לבחירות. אם בנימין נתניהו לא יצליח להרכיב ממשלה, יש צורך ללכת לפריימריז טען אדלשטיין

חזקי ניימןכ' אייר תשפ"ב 21/05/2022 22:54

המחליף של ביבי? נתניהו ואדלשטיין במליאה נתניהו ואדלשטיין במליאה צילום: אוליביה פיטוסי, פלאש 90

חבר הכנסת יולי אדלשטיין, אמר הערב בריאיון  שנתן לחדשות 12 כי אם נתניהו לא מצליח להרכיב ממשלה בכנסת הנוכחית, הליכוד צריך לערוך פריימריז לראשות המפלגה. "אני בדרך כלל לא נכנס לקרבות שאני לא חושב שאני יכול לנצח בהם", ציין אדלשטיין.

"אני חושב ששני דברים מדינת ישראל לא צריכה: אחד זה המשך קיומה של הממשלה הנוכחית והדבר השני זה בחירות", אמר יו"ר הכנסת לשעבר. "אפשר להרכיב ממשלה טובה, יציבה, עוד בכנסת הנוכחית".

"אני חושב שהליכוד יכול היה לקיים פריימריז לראשות התנועה ובאמת לא היינו זקוקים אז לבחירות", הוסיף אדלשטיין. "אם נתניהו יודע להרכיב ממשלה עוד בכנסת הנוכחית, אני ודאי לא אעמוד בדרכו כי אמרתי שמדינת ישראל לא צריכה בחירות. ואם לא - אז צריך לקיים התמודדות לראשות התנועה". לדבריו, "תוך כמה שבועות אפשר לקיים פריימריז לראשות התנועה - זה לא אתגר כזה גדול".

אדלשטיין חזר והדגיש כי אם נתניהו יכול להרכיב ממשלה, הוא לא יעמוד בדרכו. "טובת המדינה שבראש הליכוד יעמוד מישהו שיודע להרכיב את הקואליציה שתנהל את המדינה", ציין. "אני חושב שעם הניסיון שיש לי והיכולות שלי לי והדברים המוכחים שעשיתי אני יכול להיות האדם המתאים לעשות את זה".

על הקריאות של נתניהו להצביע לציונות הדתית בבחירות האחרונות, אמר אדלשטיין: "כשאני אעמוד בראש הליכוד אני אקרא לכולם להצביע ליכוד. אני לא מכיר עוד מערכת בחירות שאתה כראש מפלגה א' אומר להצביע למפלגה ב'. פשוט אין משחק ודבר כזה. לכן אני חושב שהליכוד כמפלגה ותנועה יכולה להתחזק ולהביא לא מעט קולות ולהרכיב ממשלה רחבה".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. חייבים להחליף את נתניהו דחוף כמה שיותר מהר מיידי!!!!  

  ש.א.צ!!!

  • עוד בוט במימון,  


  • יש משהו במה שאתה אומר אבל אין מחליף לביבי (ל”ת)

   ציון

 2. דביל  (ל”ת)


 3. אני בעד רק שאדלשטיין לא ימני. עושה עסקים עם אוליגרכים  


 4. לידיעת אדלשטיין, הפעם לא צריך לבקש שיצביעו לבן גביר, הוא יקבל לבד כמות ענקית של הצבעה, כדאי מאוד מאוד שיבדוק את השטח, אנשים מחפשים ימין אמיתי ולא צחוקים....  (ל”ת)

  גברי

 5. סובייטי  


 6. אדלשטיין חי בנדמה לי.  (ל”ת)

  בנימין.

 7. אדלשטיין מזכיר לי את בניטו  (ל”ת)

  רק ביבי

 8. איידלשטיין, קצת צניעות, את השינוי שאמורים להיות בבחירות לטובת הליכוד זה רק בזכות נתניהו ועורכי דינו במשפט המתנהל נגדו, אתה לא תרמת כלום לשינוי הזה , אתה רק חירבת מתי שיכולת, וזה לא חכמה להגיד שעכשיו במתכונת המנדטים הללו הקיימים לאיים שאם נתניהו לא יצליח וכו', צריך ללכת לבחירות ואם גם במצב חדש שיהיה נתניהו לא יוכל אז צריך לראות עבורו מחליף, ומתפלל שלא אתה תהיה זה שיחליף אותו..  (ל”ת)

  אחד מהעם

 9. ממשלה אבל עם בנט ראש ממשלה  

  גיל

 10. אדלשטיין מטומטם ברגע שהוא יהיה ראש הליכוד יתפרו עליו  (ל”ת)

  צבי

 11. בקשה קטנה  


 12. המקום של רוסים זה ברוסיה. נא שחרר אותנו מספיק סבלנו ממך כשהיית במשרד הבריאות  (ל”ת)


 13. האם הוא סוכן רוסיה אחרי ליברמן?  (ל”ת)


 14. עוד רוסי שהורס את המדינה  

  אבי

 15. מי הטיפש שעדיין לא הבין שברגע שהנוכל ביבי יפנה את המשבצת התקועה הזאת תקום ממשלה שפויה  (ל”ת)

  חרדי ספרדי

  • ביבע 

   ביביסט מושבע

;