1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. חדשות חו"ל

שנה וחצי בתפקיד: ביידן בשפל חסר תקדים

פחות מחצי שנה לפני בחירות האמצע, סקר חדש מראה כי רק 39% מהאמריקנים מרוצים כעת מתפקודו של הנשיא, וכשני שליש מודאגים מהמדיניות הכלכלית ומהסיוע הרב לאוקראינה. בקרב הדמוקרטים: ירידה באחוזי המאמינים כי ארה"ב צועדת בכיוון הנכון

מאיר שלםכ"א אייר תשפ"ב 22/05/2022 14:05

אחוזי התמיכה צוללים נשיא ארה"ב ג'ו ביידן נשיא ארה"ב ג'ו ביידן צילום: דוברות הבית הלבן

צרות לביידן. 5 חודשים לפני בחירות האמצע בארצות הברית, וסקר חדש שפורסם בסוף השבוע מראה על צניחה גדולה בשיעורי התמיכה של הנשיא ה-46 מהמפלגה הדמוקרטית.

לפי סקר שפורסם בסוכנות הידיעות AP, רק 39% מהאזרחים בארה"ב מביעים שביעות רצון מתפקודו של ג'ו ביידן, שנה וחצי לאחר שנבחר. בין הנושאים העיקריים שמטרידים את האמריקאים הוא המצב הכלכלי של המדינה החזקה בעולם.

רק שניים מכל עשרה אמריקנים סבורים כעת כי ארה"ב צועדת בכיוון הנכון או שמצבה של הכלכלה האמריקנית טוב, ירידה של כ-10% מהחודש שלפני כן.

גם בתוך המפלגה הדמוקרטית ביידן לא זוכה לתמיכה, וכיום רק 33% מהדמוקרטים סבורים נכון להיום שארה"ב צועדת בכיוון הנכון, לעומת 49% באפריל. בנוסף בקרב הדמוקרטים רק 73% שבעי רצון מתפקודו.

הסקר מגיע בזמן רע למפלגה הדמוקרטית, לקראת בחירות האמצע שייערכו בעוד פחות מחצי שנה, בהן יבחרו האמריקנים את נציגיהם בקונגרס והמפלגה הדמוקרטית עשויה להפסיד בהן את הרוב, הן בסנאט והן בבית הנבחרים.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. בובה גריאטרית, סנילית שששייכת לבית אבות  (ל”ת)


;