1. עמוד הבית
 2. משפט ופלילים
 3. משפט

הלקוח הדתי אכל בטעות בשר וחלב ותובע את הרשת

יהודי שומר מצוות נכנס לסניף רשת ברגר קינג ובגלל שלט "כשר" שלא הוסר, הוא אכל בטעות מנת המבורגר עם גבינה. "המבקש, אדם דתי, הזדעזע", נכתב בבקשה לתביעה ייצוגית נגד הרשת שהוגשה ביום חמישי האחרון

מאיר גלבועכ"א אייר תשפ"ב 22/05/2022 15:25

טעם והזדעזע אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: pixabay

בקשה לאישור תביעה ייצוגית יוצאת דופן הוגשה ביום חמישי האחרון נגד רשת המזון המהיר 'ברגר קינג', בטענה שהטעתה לקוחות וגרמה להם לאכול בשר בחלב.  

הסיפור החל באדם שומר מצוות שהגיע לסניף הרשת בקניון עזריאלי הוד השרון, שמחוצה לו יש שלט של ברגר קינג שעליו כתוב "כשר". לפי כתב הבקשה לאישור תביעה ייצוגית שפורסם באתר 'וואלה', לאחר שהתובע נגס בהמבורגר - שבו הייתה מה שחשב לגבינה טבעונית - הוא תהה על איכות חיקוי הגבינה, ושאל בדלפק איך מצליחים לייצר טעם כל כך דומה לגבינה רגילה - ואז נאמר לו כי אכן מדובר בגבינה רגילה.

בבקשה לתביעה נכתב כי "המבקש, אדם דתי, הזדעזע". בהמשך הובהר לו, כי "הסניף היה כשר - אבל כבר אינו כשר. המבקש חש תסכול רב ורגשי כעס על כך שאכל אוכל לא כשר ובאופן ספציפי אכל בשר יחד עם חלב - דבר האסור קטגורית על פי דתו ואמונתו".

מרשת 'ברגר קינג' נמסר בתגובה כי "הבקשה לייצוגית טרם הגיעה לחברה, וכשתגיע נלמד אותה ונגיב בהתאם. דלק כבעלת השליטה החדשה בברגר קינג מקפידה על כל הכללים ככלל וכללי הכשרות בסניפים הכשרים בפרט, וכך גם חברת ברגר קינג. למען הסר ספק, הסניף האמור אינו כשר".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. אכילת בשר עם חלב ללא שנתבשלו ביחד היא איסור דרבנן, אבל בורגר לא כשר מסתמא זה נבלה דאורייתא, ואגב גם הכשר הסטנדרטי של רבנות(לכל מי שקצת מכיר) זה ספק חמור של טרפה מדאוריתא  (ל”ת)


  • בסנוויץ' עצמו הבשר החם נגע בחלב וגם באותו כלי שמו את שניהם וזהו בישול וגם כל הכלים שם אסורים מחמת בישול בשר בחלב דאורייתא כיון שהם מתעסקים בבשר רותח (ל”ת)


  • נא פרט שנדע 

   י'

 2. עם כל הכבוד  


 3. יימח שמם  

  אבנר

 4. עוד דרך לבצע כסף  

  מנחם

 5. חרדים למה שנכנס לפה. מה שיוצא להם מהפה זה לא חשוב כלל.  (ל”ת)

  צבועים

  • ומה שיוצא מהאצבעות שלך? גם זה לא חשוב? (ל”ת)


 6. אם הבנאדם מחזיק מעצמו כדתי ( שזוהי הגדרה בעייתית ) נכנס למקום שהכיתוב שם הוא כשר בלבד.. אז יש לו בעיה רצינית!! כי שם הבעיה לא רק בשר וחלב אלא אין סוף בעיות הלכתיות רציניות ביותר.. אולאי בשר שם טרף  (ל”ת)


;