1. עמוד הבית
  2. בריאות
  3. חדשות בריאות

חוששים מאבעבועות הקוף? אלרעי-פרייס מרגיעה

ראש שירותי הבריאות מרגיעה לגבי ההתפרצות של מחלת אבעבועות הקוף, ואומרת שזה לא פתחה של מגיפה חדשה: "מי שמגיע מחו"ל עם חום ופריחה רוצה אופיינית, מתבקש ללכת להיבדק". היא קוראת לאנשים שבסיכון להיות מודעים לכך

מאיר שלםכ"א אייר תשפ"ב 22/05/2022 23:02

שונה מהקורונה אילוסטרציה. למצולמים אין קשר לכתבה אילוסטרציה. למצולמים אין קשר לכתבה צילום: אוליביה פיטוסי, פלאש 90

ראש שירותי בריאות הציבור, ד"ר שרון אלרעי -פרייס, הגיבה היום (ראשון) להתפרצות של אבעבועות הקוף ברחבי העולם ולמקרה יחיד בינתיים בישראל, והצהירה כי אין חשש מהתפרצות של מגפה נוספת.

"אפשר להרגיע, אנחנו לא מסתכלים על פתחה של מגיפה נוספת עם מאות ואלפי חולים. מי שמגיע מחו"ל עם חום ופריחה רוצה אופיינית, מתבקש ללכת להיבדק - ואנחנו ננחה אותו", אמרה.

היא הוסיפה, "אנחנו נמצאים כל הזמן בתקשורת עם רשויות בריאות אחרות שבהן יש יותר מקרים. יש מקרים בחו"ל גם בקרב אנשים אחרים. אנשים נמצאים בסיכון גבוה, מבוגרים ואוכלוסיות מדוכאות חיסון צריכים להיות מודעים במיוחד".

אתמול התגלה בישראל מקרה ראשון של נגיף 'אבעבועות הקופים'. מדובר בגבר ישראלי שחזר מטיול במערב אירופה, ובישראל חוששים שהדבר יביא להידבקות של אנשים נוספים.

מעוניינים לשתף אותנו בעדכון מעניין הנוגע לבריאות/קורונה? שלחו אלינו למייל [email protected]הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. אייי אייי  (ל”ת)


  2. מי מאמין לאלה שעושים ניסויים בעם ישראל ובילדים בדיוק כמו שעשו לנו במלחמת העולם השניה. בדיוק כמו שעשו לתמנים שעלו לארץ. והרשימה עוד ארוכה...  (ל”ת)


;