1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. חדשות פוליטיקה

בן גביר התייעץ עם חב"ד: יעלה את ההצעה להצבעה?

בצל ההתנגדות העזה בקרב חלקים ב'ליכוד', הח"כ מסיעת 'הציונות הדתית' נועד עם מזכיר בית הדין הרבני של חב"ד בנוגע להצעת החוק שלו לתיקון חוק השבות - ודן איתו באפשרות לעלות אותה כ"עיקרון", או לחכות להשגת רוב בעקבות החשש שאם תיפול לא יוכל לעלות אותה במשך חצי שנה

יאיר כלפהכ"א אייר תשפ"ב 22/05/2022 23:07

כ"עיקרון" או יחכה לרוב איתמר בן גביר איתמר בן גביר צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

חבר הכנסת איתמר בן גביר נועד הערב (ראשון) עם מזכיר בית הדין של רבני חב"ד, הגאון רבי יצחק יהודה ירוסלבסקי ודן איתו על הצעת החוק שלו לתיקון חוק השבות, שהאופוזיציה מתנגדת לה.

יו"ר 'עוצמה יהודית' הודיע על כוונתו לפני כחצי שנה לעלות להצבעה הצעה לתיקון חוק השבות, אך הוא בעקבות התנגדות ב'ליכוד' הוא דחה את ההצבעה. לאחרונה, בעקבות ערעור היציבות של הקואליציה, הוא מנסה לקדם את ההצעה שוב, אך עדיין נתקל בקשיים מצד מפלגתו של בנימין נתניהו.

בן גביר בפגישה עם ירוסלבסקיבן גביר אצל הרב ירוסלבסקי.

הערב הוא הגיע לביתו של הרב ירוסלבסקי, מזכיר בית דין רבני חב"ד, כדי להתייעץ איתו האם לעלות את ההצעה בקרוב להצבעה, למרות שאין לה רוב בכנסת, כ"עיקרון" - או לחכות עד שיושג רוב, שיכול לקרות כשהקואליציה תיפול.

החשש שהעלה בן גביר בפני הרב הוא שאם הוא יעלה את ההצעה, למרות שאין לה רוב בטוח, הוא לא יוכל לעלות אותה במשך כחצי שנה לפי תקנון הכנסת.

לאחר השיחה בניהם, בירך הרב את הח"כ ואמר: "הקב״ה יעזור ויאיר לכם פנים ונצא מהגלות הזאת. חזקה על תעמולה שלא חוזרת ריקם ושנצא כבר מהשיעבוד לגאולה, שתצליחו. ההצלחה שלכם, זה הצלחה של כולנו ונתפטר מהגלות. שיהיה לכם רק הצלחות".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. בכלל הרב ירוסבסקי פנא לפני הבחירות לבחור ב ג  (ל”ת)

  יוסי

 2. עכשיו יודע הרב ירוסלבסקי מי היחיד שדואג באמת לחוק שכל כך חשוב לרבי. רק בן גביר.  (ל”ת)

  פוליטיק

 3. מי מצביע ג'?! מי שדואג לישיבות. מי מצביע בן גביר? מי שממלאה אחר הוראה אחת לפחות שהרבי מליובביץ נלחם עליה, והיא ארץ ישראל השלימה! מסתבר שבן גביר גם דואג לפאן נוסף, והוא הרוב היהודי בארץ!!!  

  רק בן גביר

  • אם אתה חושב שאצל הרבי הישיבות לא היו בסדר העדיפות הראשונה, אז את ה לא מכיר את הרבי בכלל לא מניה ולא מקצתיה. (ל”ת)

   יפת

 4. הליכוד= שמאלנים נוכלים צבועים  


;