1. עמוד הבית
  2. בריאות
  3. חדשות בריאות

פרופ' אש מזהיר מעוד נדבקים באבעבועות הקוף: "צריך להיזהר"

פרופ׳ נחמן אש מגיב להתפרצות מחלת אבעבועות הקוף, ומסביר מה היא כוללת: "היא גורמת לאי נוחות, חום, פריחה" | הוא אומר כי ייתכן ויש עוד מקרים בישראל שלא יודעים עליהם: "המחלה יכולה להדביק כמה ימים לפני שמופיעה הפריחה"

מאיר שלםכ"ב אייר תשפ"ב 23/05/2022 12:28

מה דעתו על חיסון? ניצן הורוביץ ונחמן אש ניצן הורוביץ ונחמן אש צילום: אבשלום ששוני, פלאש 90

לאחר שהתפרצה ברחבי העולם, מחלת אבעבועות הקוף הגיעה גם לישראל כשידוע על מאומת אחד. מנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' נחמן אש, מסביר על המחלה ואומר שיש סיכוי שהמחלה כבר הגיעה לאנשים נוספים.

"המחלה הזאת בדרך כלל קלה", מסביר פרופ׳ אש בראיון אמש (ראשון) לחדשות 12, ומציין מה התסמינים: "היא גורמת לאי נוחות, חום, פריחה. היא לא מגיעה למצבים קשים בדרך כלל. אצל אנשים עם מחלות רקע ועם כשל של מערכת החיסון - המחלה יכולה להיות קשה, ובמקרים חריגים גם יכולה לגרום למוות".

עוד הוסיף פרופ׳ אש: "בדרך כלל אנחנו לא יודעים על החולים שסביבנו, צריך באופן כללי להימנע ממגעים הדוקים. יכול להיות שיש עוד מקרים בישראל שאנחנו לא יודעים עליהם, ושיגיעו חולים נוספים מחו"ל".

"תקופת הדגירה היא ארוכה", הסביר פרופ׳ אש ואמר: "המחלה יכולה להדביק כמה ימים לפני שמופיעה הפריחה. באופן כללי צריך להיזהר בתקופה הזאת. המחלה לא מצדיקה חיסון נרחב".

"יש מצבים שמקבלים החלטה לחסן צוותים מטפלים או אנשים שהיו במגע - לפי שיקול דעת. בעבועות הקוף היא, כאמור, לא מחלה קשה, ואני לא מעריך שתהיה התפרצות גדולה", סיכם.

מעוניינים לשתף אותנו בעדכון מעניין הנוגע לבריאות/קורונה? שלחו אלינו למייל [email protected]הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. פרופסור עלאקקק  


  2. חוץ ממגע הדוק, יש עוד דרכי הדבקה או זהו??  (ל”ת)

    שמויגר

  3. לפי השרה מ. צריכים להגיד "אבעבועות הקוף והקופה" (קודם הקופה)  (ל”ת)

    אזרח נאיבי

;