1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. חדשות חו"ל

שר החוץ הטורקי ינחת היום בישראל: יבקר גם ברמאללה

ברקע התחממות היחסים בין ישראל לטורקיה, שר החוץ הטורקי, מבלוט צ'אבושולו, יגיע היום לביקור בישראל. במסגרת ביקורו, יבקר ברשות הפלסטינית ברמאללה, במוזיאון יד ושם בירושלים וייפגש עם בנט ולפיד, ועם שרים נוספים כמו כן, צ'אבושולו ייפגש עם ארגון יוצאי טורקיה בישראל

ישראל לפקוביץכ"ג אייר תשפ"ב 24/05/2022 10:19

על רקע התחממות היחסים שר החוץ הטורקי מבלוט צ'אבושולו שר החוץ הטורקי מבלוט צ'אבושולו צילום: משרד החוץ הטורקי

שר החוץ הטורקי ינחת היום בישראל, הוא יבקר בעיר העתיקה בירושלים ובהר הבית. בדומה לביקורו של נשיא ארה"ב לשעבר, דונלד טראמפ, ומזכיר המדינה של ארה"ב לשעבר, מארק פומפאו, הביקור יערך ללא ליווי ישראלי, כך לפי בקשתו. הביקור של השר מבלוט צ'אבושולו בישראל מתרחש על רקע ההתחממות וההתקרבות בין שתי המדינות שהחלה לאחר מעצר הזוג אוקנין שהיווה טריגר לשיחות מדיניות בדרגות הגבוהות ביותר.

כזכור, לפני חודשיים, הנשיא יצחק הרצוג ביקר בטורקיה ונפגש עם הנשיא, רג'יפ טאיפ ארדואן. בפגישה בין השניים, הזכיר ארדואן את היחסים שהיו בין המדינות ואת האינטרסים הכלכליים המשותפים: "אני מאמין שביקור היסטורי זה יהווה נקודת מפנה ביחסנו. מטרתנו היא להמריץ ולאתחל מחדש את היחסים בין המדינות, תוך כבוד הדדי. זה חשוב עבור יציבות באזור, ובכך נתרום ביצירת דו קיום ושלווה. אם נוכל לקדם את שיתוף הפעולה הבילטרלי והדו שיח, יהיה קל יותר לדבר על הנושאים השנויים במחלוקת".

כמו כן, בשיא המתיחות הבטחונית בחודש הרמדאן, שוחח ארדואן עם הרצוג ואמר: "טורקיה תשמור על קשריה עם ישראל למרות תקריות אל אקצא". לדבריו, "משום שיחסים חזקים עם ישראל הם המפתח להגנה על זכויות הפלסטינים. ישראל היא שחקן חשוב באזור שאי אפשר להתעלם ממנו".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. התחממות יחסים וממאן ליווי ישראלי איך הם מסתדרים בד בבד?  (ל”ת)


;