1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. אקטואליה

בעקבות אסון מירון: הגבלת המשתתפים בריקוד הדגלים

בעקבות הגבלות על כמות האנשים בכותל המערבי, 8,000 צועדים יצעדו לכותל דרך שער שכם, ו-8000 נוספים יצעדו דרך שער יפו. לעשרות האלפים הנותרים תתקיים הרקדה המונית בסמוך לשער יפו. המארגנים: "מתוך אחריות לשלום הרוקדים ולביטחונם הוחלט על שינויים שיוודאו את חזרתם בשלום של הרוקדים הרבים שצפויים להגיע"

מאיר שלםכ"ג אייר תשפ"ב 24/05/2022 18:00

המתווה המלא מצעד הדגלים מצעד הדגלים צילום: קובי גדעון, לע"מ

בשל אסון מירון והלקחים שהופקו מהאירוע, מארגני ריקוד הדגלים מעמותת 'עם כלביא' מפרסמים היום (שלישי) את המתווה הסופי לצעדת הדגלים, שיתקיים תחת מתכונת חדשה.

ע"פ המתווה החדש, לנוכח דרישות הבטיחות בעקבות אסון מירון, ישנה הגבלת כמות משתתפים באירוע הענק בכותל המערבי של כ-16,000 איש בלבד. בעוד שבשאר חלקי אירוע ריקוד הדגלים צפויים להשתתף עשרות אלפים צועדים.

"דווקא השנה, חשוב לרומם את רוח העם, ולחגוג בהודיה לה' על איחודה של ירושלים", כתבו מארגני הריקוד דגלים, "לפי הרואות המשטרה הריקוד דגלים יתקיים במתכונתו הרגילה בשנים האחרונות הכוללת כניסה של חלק מציבור הבנים דרך שער שכם".

"בעקבות אסון מירון, מספר האנשים היכולים להיות בכותל המערבי בו זמנית הוגבל ל - 16,000 איש. אלו כללי בטיחות ורישוי שאינם קשורים דווקא לריקודגלים, אך כתוצאה מכך, לא יוכל כל ציבור החוגגים להשתתף באירוע ברחבת הכותל", נכתב.

בשל ההגבלות, החליטו מארגני האירוע מעמותת 'עם כלביא' להפוך את הריקודים על שדרת קינג ג'ורג במרכז העיר ואת הצעדה למרכז האירוע, בו ישתתפו עשרות אלפי משתתפים. במהלך הצעדה יכנסו כ-8000 צועדים בנים לכיוון הכותל דרך שער שכם, ואילו צעדת הבנות שתכלול 8000 צועדות תצעד לכותל דרך שער יפו.

שאר המשתתפים ימשיכו בהרקדה המונית למרגלות חומות העיר ויוכלו להיכנס בשלבים מאוחרים יותר לכותל המערבי לפי תפוסת הקהל. הפרטים המלאים מופיעים בפרסומים ובדפי ההנחיות שהפיקו מארגני האירוע מעמותת 'עם כלביא'.

מארגני הריקודגלים המסורתי הגיבו על השינוי הצפוי "כבכל שנה, יגיעו עשרות אלפי אוהבי ירושלים להניף את דגלי ישראל ולשמוח עימה ביום חגה. ללא פחד וללא שינוי. נענו לפניותיהם של משטרת ישראל בדבר ההנחיות החדשות שמגבילות את כמות האנשים ברחבת הכותל, ומתוך אחריות לשלום הרוקדים ולביטחונם הוחלט על שינויים שיוודאו את חזרתם בשלום של הרוקדים הרבים שצפויים להגיע".

נזכיר, כי השבוע קראו מארגני ריקוד הדגלים לא להיכנע ללחץ השמאל והערבים בממשלה על רקע העימותים סביב מעבר הריקוד דגלים בשער שכם. "השמאל והערבים המתנגדים לכך שדגל ישראל לא יצעד במזרחה המשוחרר של העיר ירושלים מטרתם אחת - חלוקת ירושלים".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. משביתי שמחות ומהרסי היהדות  (ל”ת)

    תירוצים עלובים

  2. דגלים של העם המומצא, רוצחים, טרוריסטים ומחבלים מותר בכל מקום בארץ ישראל, אבל דגל ישראל מוקצה מחמת מיאוס!!! ממשלה שדם יהודים על הידיים שלהם, מטפטף ומטפטף ומטפטף ובניטו/לפיד/ליברמן/סער נותנים ונותנים ונותנים!!!!  (ל”ת)


  3. שוויון בנטל , דורשים הגבלת המשתתפים גם באירועים חילונים  


  4. מה הקשר בין מירון למצעד? רק משטרה חלמאית כשלנו יכולה להמציא המצאות מצוצות  (ל”ת)


;