י"ד תמוז התשפ"ד
20.07.2024
במלאת שנה

בישיבה סיימו ש"ס לבחור שטבל רגע לפני שנהרג במירון

במוצאי ל"ג בעומר נערך בישיבת 'רינה של תורה' בכרמיאל סיום שני שסי"ם שנלמדו ע"י בני הישיבה במהלך השנה האחרונה לע"נ תלמיד הישיבה הבה"ח יוסף מסטורוב ז"ל שנהרג באסון מירון

בישיבה סיימו ש"ס לבחור שטבל רגע לפני שנהרג במירון
הסיום בישיבת רינה של תורה צילום: מוטי גרינוולד

במוצאי ל"ג בעומר נערך בישיבת 'רינה של תורה' בכרמיאל מעמד סיום שני שסי"ם שנלמדו ע"י בני הישיבה במהלך השנה האחרונה לע"נ חברם תלמיד הישיבה הבה"ח יוסף מסטורוב ז"ל שנהרג באסון מירון תשפ"א.

במעמד נשא דברים אביו של הבחור יוסף ז"ל שחיזק את בני הישיבה לאחר שקיבל עליו את הדין באהבה. 

האירוע נערך בחסות הקרן למורשה יהודית ברשות הרב אוריאל מלכה יחד עם רבני ותלמידי הישיבה.

פטירתו של יוסף מסטורוב ז"ל תושב העיר רמלה שהיה בן עלייה ממש הכה את בני הישיבה וחבריו הרבים, חבריו סיפרו כי ביום האחרון לחייו, שעות לפני שיצא למירון, הוא ניגש אל האחראי על המקווה בישיבה וביקש ממנו מפתח. כבחור בישיבה ליטאית, הטבילה במקווה לא היתה חלק משגרת יומו, אבל הפעם הוא הרגיש שהוא חייב להיטהר לפני שהוא עולה להסתופף בצילו של בר יוחאי קודש הקודשים.

באותו היום הוא שוחח עם החברותא בעיניים בורקות ואמר לו: "הדבר הכי חשוב זה להתחזק במצוות
'ואהבת לרעך כמוך'" - מילים שחבריו משמרים אותן כצוואתו האחרונה. כשהגיע למירון, הוא שוב תר אחר מקווה טהרה, בהסבירו שהמקווה בישיבה אינה כשרה הלכתית, כי היא מלאה ב'מים שאובים'. הוא חיפש מקווה מהודר ומיהר לטבול שוב לפני שטיפס אל ההר.

ואז הגיעו הרגעים הגדולים, רגעי השמחה. הוא התעקש להתפלל תפילת ערבית לפני שנכנס אל ההדלקה הגדולה והריקודים. וכשהוא רקד, דקות לפני שעלתה נשמתו באסון הנורא, הוא שפע שמחה
ולא הפסיק לדבר על ה'אורות' הגדולים שהוא מרגיש. סובביו מספרים על אור מיוחד שבקע ממנו וראו בחוש שהוא נמצא במקום אחר לגמרי. גבוה מכל חבריו וסובביו.

שעה קלה לאחר מכן, הוא כבר לא היה איתנו בזה העולם. ואיננו, כי לקח אותו האלוקים.

יוסף מסטורוב רינה של תורה סיום

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 3 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד