י"ב אייר התשפ"ד
20.05.2024
הותירה משפחה מפוארת

ברוך דיין האמת: הרבנית רחל זייני עליה השלום

בירושלים נפטרה אמש בשיבה טובה הרבנית רחל זייני, אשת הרב מאיר זצ"ל. בנה, הרב אליהו זייני, סופד ומספר מקרה שממחיש את גדולתה: "ביום הכיפורים הגיעו לתפילות כבר 10,000 מתפללים"

ברוך דיין האמת: הרבנית רחל זייני עליה השלום
נר צילום: pexels

הרבנית רחל זייני, אשתו של הרב מאיר זייני זצ"ל ואימם של הרבנים אליהו רחמים ויוסף זייני שיבלח"ט, הלכה אתמול (רביעי) לעולמה בשיבה טובה.

הרבנית זייני נולדה בהונגריה למשפחה מסורתית, במלחמת העולם השנייה נשלחה יחד עם בני הקהילה למחנה ההשמדה אושוויץ שם שרדה את התלאות האיומות. בין משחררי המחנה נמנה קצין יהודי צעיר בצבא צרפת בשם מאיר זייני, השניים נשאו וטיפלו בילדים יהודים יתומי המלחמה בבלגיה.

לאחר מכן עברו לאלג'יריה שם שימש הרב מאיר זייני ברבנות עד לטרנספר בשנת 62'. לאחר מכן הם הגיעו יחד לצרפת.

בפריז של אותם הימים שררה שממה רוחנית ומאיר זייני, בנם של שושלת רבנית מפוארת נטל על עצמו את ההנהגה הרוחנית של יהדות צרפת, יחד עם הרבנית הקימו בפריז קהילה יהודית לתפארת.

בנה הרב אליהו רחמים זייני שליט"א, ראש ישיבת אור וישועה בחיפה סיפר על מסירות נפשם האדירה של הרב והרבנית. "בערב ראש השנה אבא ואמא הבינו כי אין מקום בו יוכלו היהודים להתפלל בימים הנוראים, אבא ואמא שכרו את הקרקס העירוני ובמו ידיהם יחד עם הילדים ניקו את המתחם מסירחון בעלי החיים".

"לתפילות ראש השנה בקרקס הגיעו 4,000 מתפללים", המשיך הרב אליהו זייני. "כמובן שמיד לאחר החג הקרקס חזר לפעילות ובערב יום כיפור שוב עמלו אבא ואמא על ניקיון המקום, ביום הכיפורים הגיעו לתפילות כבר 10,000 מתפללים".

הרבנית הייתה יד ימינו של בעלה ויחד שיקמו את יהדות צרפת שלאחר המלחמה. הרבנית זייני לא הצליחה להכיל את העובדה כי לאחר המלחמה הסתובבו בצרפת נערות יהודיות רבות ללא אב ואם והקימה עבורם מוסד שהפך לביתן והרבנית ליוותה באופן אישי את הבנות עד לחתונתן.

הרבנית רחל זייני השאירה אחריה דור ישרים מבורך של רבנים ואישי ציבור הממשיכים בדרכה, דרך ישראל סבא.

ברוך דיין האמת צרפת מלחמת העולם השנייה אושוויץ

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד