1. עמוד הבית
  2. פוליטי
  3. סקרים

הנתון המדהים בסקר שנערך במגזר הערבי

סקר שנערך במגזר הערבי לקראת בחירות אפשריות בקרוב העלה כי הרשימה המשותפת שומרת על כוחה ואילו רע"מ נמחקת. המפלגה השלישית שמקבלת את מירב הקולות במגזר זו דווקא 'הליכוד' ולא 'מרצ' או 'העבודה'

קובי עוזיאליכ' סיון תשפ"ב 19/06/2022 22:45

למי כדאי לצאת בחירות? הצבעה בבחירות הצבעה בבחירות צילום: רועי אלימה, פלאש 90

כשהמילה 'בחירות' שוב מרחפת באוויר אחרי שנה, המפלגות השונות עורכות סקרים פנימיים כדי לבחון את הלך הרוח בציבור ולהעריך את כדאיות היציאה להרפתקה שלא ניתן לחזות בפועל את תוצאותיה.

רבים הן המפלגות שהחלו את מערכת הבחירות עם נתון דו ספרתי של מנדטים בסקרים שפרסמו כלי התקשורת השונים וסיימו מתחת לאחוז החסימה ומחוץ לכנסת.

על פי סקר פנימי שערכה 'הרשימה המשותפת' שבראשות איימן עודה ואחמד טיבי בקרב הציבור הערבי, היא מקבלת כיום 6 מנדטים אילו הבחירות היו מתקיימות היום, אולם מפלגת רע"מ שפרשה ממנה ורצה בנפרד - לא עוברת אחוז החסימה. כך מפרסם מוחמד מג'אדלה ב'חדשות 12'.

מה שלא פחות מעניין באותו סקר, הוא הנתון המדהים שמפלגת 'הליכוד' לבדה מקבלת יותר מכל מפלגות המרכז-שמאל ביחד, ו'יש עתיד' נעלמה לגמרי מהמגזר הערבי לאחר שקיבלה בסקרים קודמים קרוב לשני מנדטים מקרב מצביעי המגזר.

אך טבעי היה שמפלגת 'מרצ' תהיה ראשונה ואחריה 'העבודה' כמפלגות שמאל מובהקות, אולם 'הליכוד' היא זו שמפתיעה עם המקום הראשון חרף התיעוב בינה לבין הרשימה המשותפת וחרף המתקפות התכופות כלפי מנסור עבאס והתנועה האסלאמית.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. הטבע הערבי שמי ששולט וחזק הוא מכופף לו את ראשו  (ל”ת)


  2. ערבים כמו ערבים.. שבו כאן עם החמור......  (ל”ת)


;