י"ג סיון התשפ"ד
19.06.2024

באמצעות חברות קש: נחשף מיזם הונאה בעשרות מיליוני ש"ח

חמישה חשודים נעצרו היום בפרשייה שבמרכזה מיזם הונאה בינלאומי, באמצעותו הונו החשודים עשרות משקיעים מהארץ ומחו"ל, בסכום של כ-120 מיליון 

באמצעות חברות קש: נחשף מיזם הונאה בעשרות מיליוני ש"ח
אילוסטרציה צילום: pixabay

המשטרה עצרה הבוקר (שני) חמישה חשודים בפרשייה שבמרכזה מיזם הונאה בינלאומי, באמצעותו הונו החשודים עשרות משקיעים מהארץ ומחו"ל, בסכום של כ-120 מיליון ש"ח.

מדובר בחקירה סמויה שניהלו חוקרי יאח"ה במשך למעלה משנה, בשיתוף כונס הנכסים הרשמי (כנ"ר), פקיד שומה חקירות ת"א ברשות המיסים, הרשות לאיסור הלבנת הון ומימון טרור ובליווי של פרקליטות מיסוי וכלכלה ת"א.

במהלך החקירה נאספו ראיות לכאורה לביצוען של עבירות הלבנת הון, עבירות מס קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, רישום כוזב במסמכי תאגיד, עבירות על חוק מע"מ, עבירות על חוק חדלות פירעון ושיבוש הליכי חקירה.

היום, עם מעבר החקירה לשלב הגלוי, פשטו שוטרי היחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) בלהב 433 על בתיהם של החשודים, עצרו אותם, בצעו חיפושים ותפסו ממצאים רלוונטיים לחקירה.

מחומר החקירה עד כה, עולה כי החשודים יצרו מצג שווא, אותו הציגו בפני המשקיעים, בדבר טכנולוגיה חדשנית ופורצת דרך ("משנות עולם" - כלשונם), המצויה בשלבים מתקדמים של פיתוח ועם פוטנציאל מכירות והשאת רווחים גדולים.

באמצעות חברות קש שהקימו החשודים, בארץ ובחו"ל, הם העבירו את כספי המשקיעים לחשבונות בנק שונים, הלבינו אותם ועשו בהם שימוש לצרכיהם הפרטיים.

 

 

הונאה

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד