ז' סיון התשפ"ד
13.06.2024
הַמְצֵא מְנוּחָה נְכוֹנָה

בעקבות הפרסום ב'בחדרי': המשפחה זיהתה את מצבת הסבא רבא

לאחר שעשרות מצבות של יהודים נחשפו בפולין במהלך עבודות, פורסמה ב'בחדרי' קריאה לכל מי שמזהה את שמות הנפטרים המצוינים על המצבות או יודע פרטים אודותיהם לפנות כדי להבטיח את החזרת המצבות למקומם הראוי. אחת המשפחות זיהתה את קרוב משפחתם

המצבות שהתגלו
המצבות שהתגלו צילום: מאיר בולקה, J-nerations

עשרות מצבות של יהודים נחשפו בחצר בניין ששימש את הגסטאפו בעיירה ראדזין בפולין, המצבות נחשפו במהלך עבודות שיפוץ במקום, שהופסקו בעקבות הגילוי. מאיר בולקה, שעומד בראש ארגון J-nerations העומד בראש ארגון לשימור המורשת היהודית בפולין קרא לכל מי שמזהה את שמות הנפטרים המצוינים על המצבות או יודע פרטים אודותיהם לפנות ולהביא להחזרת המצבות למקומם הראוי. לאחר שפורסמו תמונות של המצבות ב'בחדרי חרדים' אחת המשפחות זיהתה את מצבת הסבא רבא.

נינתו, פרומה פוקסברומר, סיפרה ל'בחדרי חרדים' כי "המצבה היא של הסבא רבא שלי, יואל יצחק בן ישראל שולמן שנפטר בכ"ד באדר לפני המלחמה ממחלת לב ונקבר ברדזין, זיהיתי בוודאות את פרטי סבא רבא שלי על גבי המצבה".

"המשפחה הייתה משפחה דתית, לא ידוע לי מאיזה זרם, הוא חי בראדזין, והיה נשוי להינדה לבית קופצ'ק להם נולדו 11 ילדים, אשר רק שתים מילדיהם שרדוס שתי בנות בלבד שרדו את המלחמה, אחת בשם צביה הגיעה לישראל (אחרי המלחמה) והשניה ביניה לארה"ב. סבתא שלי אטקה (בתו של יואל יצחק) נספתה בשואה עם בעלה וחמישה מילדיה, רק אמי שרדה".

אם אתם מזהים רשימה של השמות מהמצבות של ראדזין, אנא פנו לארגון J-nerations לשימור המורשת היהודית בפולין, שבראשו עומד מאיר בולקה, לפעילים ולמתנדבים חסר מידע, אין שמות משפחה וגם בחלק אין תאריך, בארגון מבקשים מכל מי שחושב שהוא קשור לשמות האלה, שיצור קשר בכתובת מייל [email protected].

 

 

ראדזין פולין נאצים מלחמת העולם השניה

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 2 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד