1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. חדשות חו"ל

ה-FDA אוסר על יצרנית הסיגריות האלקטרוניות לשווק את מוצריה

מנהל המזון והתרופות האמריקאי דרש מחברת גול המייצרת סיגריות אלקטרוניות להסיר את מוצריה לאלתר מכל המדפים בארה"ב, מדובר בצעד שימוטט את החברה ויביא ככל הנראה לסגירתה, מעשני הסיגריה הפופולרית יאלצו כעת למצוא תחליפים

חזקי ניימןכ"ד סיון תשפ"ב 23/06/2022 20:32

מה יעשו המעשנים? סיגריה אלקטרונית. אילוסטרציה סיגריה אלקטרונית. אילוסטרציה צילום: pixabay

ראשי מנהל המזון והתרופות האמריקאי הורו היום (חמישי) לחברת הסיגריות האלקטרוניות ג'ול להסיר את מוצריה מכל המדפים ברחבי ארה"ב כך דווח הערב בחדשות 12.

ראשי ה-FDA הבהירו שהמהלך החריג הינו חלק ממאמץ ממושך לבחון מדעית את תעשיית מוצרי האידוי האלקטרוניים - זאת לאחר שנים של עיכובים שנבעו מקשיים רגולטוריים. כעת, המשמעות עבור החברה היא הרסנית שכן, יציאה מהשוק האמריקאי עשויה לסיים את פעילותה.

 נציב ה-FDA רוברט מ. קאליף הצהיר כי"הפעולה היום היא התקדמות נוספת במחויבות של ה-FDA להבטיח שכל מוצרי האידוי האלקטרוניים המשווקים כיום לצרכנים עומדים בתקני בריאות הציבור שלנו".

הוא הוסיף, "הסוכנות הקדישה משאבים משמעותיים לבחינת מוצרים שמשווקות החברות המרכזיות בשוק האמריקאי. החברות הללו מילאו תפקיד מרכזי בעליית השימוש במוצרי אידוי אלקטרוניים בקרב בני הנוער". עוד הוסיף הנציב כי על החברה להפסיק למכור את מוצריה באופן מיידי, והדגיש כי סירוב יוביל לסנקציות.

בארה"ב מדווחים שה-FDA קיבל את ההחלטה לאחר שגילה כי נתוני רעילות המוצרים של מוצרי החברה לוקים בחסר ואף סותרים - מה שהקשה על הערכה מדויקת של הסיכונים הנלווים כתוצאה משימוש בסיגריות האלקטרוניות של ג'ול.

ג'ול, שנמצאת בבעלות ענקית הטבק אלטריה, היא שחקנית מרכזית בשוק הסיגריות האלקטרוניות. החברה זכתה לביקורות רבות של מומחי בריאות שהאשימו אותה כאחראית על הגידול בהתמכרות בני הנוער לסיגריות אלקטרוניות בשנים האחרונות.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;