1. עמוד הבית
  2. בריאות
  3. חדשות בריאות

אושר בוועדת הבריאות: תוקף רשמי לבדיקות קורונה ביתיות

ועדת הבריאות של הכנסת אישרה לתת תוקף חוקי לבדיקות קורונה ביתיות. הבדיקה תועבר למוקד הקורונה באמצעות שיחת וידאו, מה שיאפשר זיהוי הפרטים האישיים של הנבדק ורישומם

חזקי ניימןכ"ח סיון תשפ"ב 27/06/2022 18:58

"שגרת מגיפה" הבדיקה המהירה הבדיקה המהירה צילום: אסותא אשדוד

ועדת הבריאות אישרה היום (שני) תקנות לפיהן משרד הבריאות יכיר בבדיקות אנטיגן ביתיות עצמיות שיבוצעו מרחוק וכן בבדיקות PCR שייעשו עצמאית ב"קיוסקים" ייעודיים. בדיקות האנטיגן ייעשו בפיקוח דוגם מרחוק באמצעות פלטפורמה מקוונת ייעודית.

על פי דבריו של ממונה הקורונה, פרופסור סלמן זרקא, יהיה ניתן לעשות זאת בתוך ימים ספורים, באמצעות שיחות וידאו שיימשכו כ-15 דקות.

בדיקות ה-PCR יבוצעו על ידי גופים שיעמדו בתנאי משרד הבריאות ויוכלו גם לגבות בעבורן תשלום. פרופסור זרקא מעריך כי מחיר הבדיקה יהיה בין 40-30 שקלים, והיועץ המשפטי של הוועדה הדגיש כי בתקנות שאושרו אין כל הסדרה של סוגיית התשלום. החברות יידרשו למנות מנהל שמוסמך כעובד מעבדה רפואית בכל "קיוסק".

לפי ממונה הקורונה זרקא יש עוד חמש חברות, מלבד קופות החולים, שמסרו שהן כבר עומדות בכללים ויכולות להתחיל להפעיל את מעבדות הבדיקה מרחוק.

זרקא הוסיף: "ההסדר החדש יימנע שוטטות של חולים שיכולים להדביק וייתן מענה לנכללים באוכלוסייה בסיכון לתחלואה קשה שחוששים להגיע למתחמי בידוק, וכן להורים מאומתים שנדרשים לבצע בדיקת אנטיגן מוסדי לילדיהם".

מעוניינים לשתף אותנו בעדכון מעניין הנוגע לבריאות/קורונה? שלחו אלינו למייל [email protected]הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;