1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. חדשות חו"ל

בולגריה בצעד דרמטי נגד רוסיה: "היה כיסוי"

בולגריה מגרשת מהמדינה 70 דיפלומטים רוסים. לדברי ראש הממשלה תפקידם הדיפלומטי היה כיסוי לפעולות ריגול. "ביום ראשון אנו מצפים שמטוס מלא ב-70 מושבים יחזור למוסקבה"

מאיר גלבועכ"ט סיון תשפ"ב 28/06/2022 22:02

שפל ביחסים בין המדינות משקפת, מרגל, משקיף, חשוד, הצצה, מציץ pixabay

בולגריה הודיעה על גירושם של לא פחות מ-70 דיפלומטים רוסים משטחה. בבולגריה טוענים כי אותם דיפלומטים הם סוכני ביון של הקרמלין.

ראש ממשלת בולגריה קיריל פטקוב אמר כי "כל מי שפועל למען אינטרסים זרים ייקרא לחזור למדינה ממנה הגיע. רבים מהאנשים האלה עבדו ישירות עבור שירותי ביון ותפקידם הדיפלומטי היה כיסוי. ביום ראשון אנו מצפים שמטוס מלא ב70 מושבים יחזור למוסקבה".

העיתונאי יאיר נבות מסביר כי המשמעות המעשית של הגירוש היא שפל חדש ביחסי סופיה-מוסקבה, שכן מדובר בכמעט מחצית מכלל הסגל הדיפלומטי הרוסי בבולגריה. בנוסף תיסגר קונסוליה רוסית אחת בעיר רוּסֶה בצפון מזרח בולגריה, והקונסוליה הבולגרית בעיר יקטרינבורג ברוסיה תיסגר.

לפני למעלה משנה משרד החוץ הבולגרי הודיע לשני דיפלומטים רוסים כי עליהם לעזוב את המדינה לאור מעורבותם בפעילות "שאינה תואמת את מעמדם הדיפלומטי".

קודם לכן הואשמו בבולגריה שישה בני אדם, בהם קצינים בריגול למען רוסיה. התובעים טענו כי המרגלים העבירו מידע מסווג אודות בולגריה, נאט"ו והאיחוד האירופי לשגרירות רוסיה בסופיה.

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. משטר הקגב , גנב מעולם מאז לנין, את הידע, והשתמש בו נגדו  

    רועי

;