1. עמוד הבית
  2. פוליטי
  3. חדשות פוליטיקה

הכנסת אישרה את החוק שייטיב עם החשודים

מליאת הכנסת אישרה סופית, פה אחד, את הצעת החוק שיזם השר סער לפסילת ראיה שהושגה שלא כדין | סער: "מדובר על מהלך חשוב המגן על 3 ערכים חשובים: טוהר ההליך השיפוטי, הזכות של נאשמים להליך הוגן וחובת רשויות אכיפת החוק לפעול בגדרי החוק"

קובי עוזיאליא' תמוז תשפ"ב 30/06/2022 18:06

"מהלך חשוב" אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: אבי גדלוביץ'

מליאת הכנסת אישרה היום (חמישי) בקריאה שניה ושלישית את הצעת החוק שהביא סגן ראש הממשלה ושר המשפטים גדעון סער, לפסילת ראיה שהושגה שלא כדין.

החוק המוצע מעגן את שיקול הדעת השיפוטי לפסול ראיה שהושגה בניגוד לדין. הצעת החוק מבהירה, כי הכלל יחול על כל ראיה - הודאת נאשם, הודעת עד או ראיה חפצית.

החוק הוגש לאחר שהצעת חוק פרטית שהגשתי בכנסת הקודמת נבחנה במשך כשנה בעבודתה של הוועדה המייעצת לשר המשפטים לענין סדר דין פלילי וראיות בראשות שופטת בית המשפט העליון (בדימוס) עדנה ארבל.

השר גדעון סער אמר עם אישור החוק: "מבחינתי מדובר בסגירת מעגל לאחר שאת הצעת החוק הראשונה שלי בנושא זה הגשתי עוד בשנת 2005. מדובר על מהלך חשוב המגן על 3 ערכים חשובים: טוהר ההליך השיפוטי, הזכות של נאשמים להליך הוגן וחובת רשויות אכיפת החוק לפעול בגדרי החוק".

לדבריו, "אני רואה ערך רב הן בעיגון הכלל בחוק ובהרחבתו. כפי שהתחייבתי במערכת הבחירות ועם כניסתי לתפקיד - אני מחויב לחזק את זכויות האזרח המתמודד בהליך המשפטי מול מערכות המדינה רבות העוצמה, וכך אמשיך לעשות".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. נראה לי הכרגע זיכת את ביבי  (ל”ת)


;