1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. חדשות חו"ל

רבבות יעלו לציון של הרבי מליובאוויטש זצ"ל

מכל קצת הקשת היהודית יעלו במהלך היום ובמוצאי השבת לציונו של הרבי מחב"ד זצ"ל בקווינס. בשבת ישבתו אלפי חסידי חב"ד במאהלים ענקיים הסמוכים לציון וכן בבית המדרש 770 בקראון הייטס ניו יורק. התוועדויות ענק ייערכו בכל רחבי העולם ובהם יתחזקו המשתתפים בעניינים שנגעו להנהגותיו ופעולותיו של בעל ההילולא ויעמיקו בתורתו המופלאה

יענקי פרברב' תמוז תשפ"ב 01/07/2022 14:41

28 שנה לפטירתו העלייה לציון של הרבי העלייה לציון של הרבי צילום: בנצי ששון

העם היהודי בכל תפוצות ישראל יציין בשבת הקרובה, ג' בתמוז, את יומא דהילולא הכ"ח של אדמו"ר מליובאוויטש זצוק"ל. באלפי בתי חב"ד וקהילות חסידי חב"ד, ועוד, החלו כבר אתמול, חמישי, ערב ג' בתמוז, לציין את היום הגדול והקדוש במנהגי ההילולא, בהתוועדויות מיוחדות ומעוררות, בקהילות היהודיות, וכן בחוג המשפחה ובכל קהילה ומוסד. התוועדויות רבות נוספות ייערכו גם במהלך השבת, במוצאי השבת וביום ראשון.

בהתוועדויות יישאו דברים גדולי הרבנים והמשפיעים שליט"א, שיחזקו את המשתתפים לאורו של בעל ההילולא ובפרט בתוספת לימוד בתורתו הקדושה והרחבה. בארץ הקודש מקיימים שלוחי הרבי זיע"א התוועדויות לכלל הציבור, בהשתתפות אורחים מיוחדים, עם תכנים חסידיים מיוחדים שהופקו על ידי צעירי חב"ד, המשלבים בין לימוד מתורת הרבי זיע"א, לבין למידה על דמותו המופלאה והליכה באורחותיו. הדוברים השונים בהתוועדויות ישתפו בעובדות קודש מהנהגתו של הרבי זיע"א ובסיפורים מופלאים, המבטאים את דאגתו של הרבי לכלל ישראל.

רבבות מכל רחבי העולם החלו לעלות כבר מאמש לציונו הקדוש בבית העלמין 'מנטפיורי' שבקווינס. המוני חסידי חב"ד, לצד עמך בית ישראל מכלל החוגים והעדות, מעתירים בתפילה, לאורך כל שעות היום. הכניסה אל הציון מתבצעת בשיטת סרט נע, במטרה לאפשר לרבבות להיכנס לציון הק'. משטרת ניו יורק מאבטחת את העלייה בחסימת צירים הסמוכים אל הציון הקדוש.

בתורי הענק אל הציון, הוצבו סככות שיגנו על ההמונים מהשמש. על הסככות הותקנו מסכי ענק ובהם מוקרנים מראות קודש מיוחדים של הרבי זי"ע, שיחות קודש ורגעים מרוממים מההתוועדויות המרוממות. זמני ההמתנה בתורים צפויים להגיע בשעות השיא לחמש שעות כשהעולים מנצלים את הזמן לקרוא את ה'מענה לשון' וספר התהילים.

'בית אהל חב"ד ליובאוויטש', בהנהלת הרב אבא רפסון, נערך מבעוד מועד לקבלת הרבבות עם צוות מסור בשבת הקרובה, ג' בתמוז, ישבתו אלפי חסידי חב"ד מרחבי העולם במתחם הסמוך לציון הקדוש וכן בבית המדרש של הרבי 770 בשכונת קראון הייטס. במהלך השבת צפויים להיערך התוועדויות עם גדולי הרבנים והמשפיעים שליט"א שיעוררו ויחזקו את המשתתפים בהוספה בלימוד התורה וכן בעניינים שנגעו לפעולות של בעל ההילולא.

ב'בית אהל חב"ד ליובאוויטש' נערכו בשבועות האחרונים לקליטת האלפים שישבתו בשבת, בהקמת מאהלי שינה ענקיים, לצד חדרי אוכל מאולתרים שהוקמו בימים האחרונים. לצד קהל חסידי חב"ד, ישהו בסמיכות לציון של הרבי גם אלפי תלמידי ישיבות 'תומכי תמימים'.

מכל רחבי תבל 'ועד תלמידי התמימים העולמי', יפעיל מערך אירוח בימים הסמוכים ליום ההילולא בשכונת קראון הייטס. האירוח כולל לינה, ארוחת בוקר וארוחת ערב. בכל יום במהלך השהות במקום, יתקיימו עבור תלמידי הישיבות סדרי לימוד קפדניים כנהוג בישיבות 'תומכי תמימים'.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;