1. עמוד הבית
  2. פוליטי
  3. מפלגות

הורוביץ מגיב למתקפה: "מיניתי אותך לשר בממשלה"

לאחר שהשר פריג' הודיע על פרישתו מהחיים הפוליטיים וקרא ליו"ר מפלגתו להתפטר מראשות המפלגה, שר הבריאות משיב למתקפה: "הכנסתי את מרצ לממשלה כגורם משמעותי"

מאיר גלבועו' תמוז תשפ"ב 05/07/2022 21:28

סוער ב'מרצ' ישיבת ממשלה ישיבת ממשלה צילום: מארק ישראל סאלם, לע"מ

יו"ר מרצ ושר הבריאות, ניצן הורוביץ מגיב הערב (שלישי) להודעת הפרישה המפתיעה של השר ממפלגתו, עיסאווי פריג'. הורוביץ גם מתייחס במרומז לכך שפריג' קרא לו להתפטר מראשות המפלגה. 

"מרצ בהנהגתי הגיעה להישג גדול כאשר הכפילה את כוחה בבחירות האחרונות", נכתב בתגובת הורוביץ. "הכנסתי את מרצ לממשלה כגורם משמעותי, אחרי 20 שנה באופוזיציה. ברוח זו גם מיניתי את עיסאווי פריג' לשר בממשלה, כדי לחזק את השותפות היהודית-ערבית".

הורוביץ הוסיף ומנה את הישגיו: "מרצ, בהנהגתי, הובילה בשנה האחרונה את המאבק המוצלח בקורונה, ורשמה הישגים גדולים בשלל נושאים. מרצ היא הבית של השמאל, ובבחירות הקרובות תוביל קו של חופש ושוויון שייתן מענה לציבור השמאל בישראל. אני מודה לעיסאווי פריג' על תרומתו למרצ ומאחל לו בריאות".

פריג' הודיע על החלטתו בפוסט בעמוד הפייסבוק שלו, שבו כתב: "בלב שלם, לאחר מחשבה והיוועצות עם בני משפחתי ושותפיי לדרך, החלטתי ליטול פסק זמן מהכנסת, לא מהחיים הציבוריים".

פרישה נוספת: השר לא יתמודד בבחירות וקורא ליו"ר להתפטר

"בחודשים הקרובים אתגייס בכל כוחותיי למען הניצחון בבחירות. אפעל בקרב החברה הערבית כדי לשכנע בחשיבות ההצבעה, ללא שניתן יהיה לשייך לי אינטרס אישי זה או אחר".

"אני גאה מאוד בדרך שעשיתי בכנסת ובממשלה. פעלתי ככל האפשר למען קידום השותפות וחיזוק היחסים בין יהודים וערבים בישראל, ולביסוס יחסי מדינת ישראל ואזרחיה עם מדינות האזור. גאה בחברותי בממשלה, ממשלת שינוי אמיתית, ממשלה שהפיחה תקווה בציבורים גדולים, ממשלה שעשתה הרבה מאוד ושעלינו להבטיח שתוכל להמשיך לעשות גם בעתיד".

"כחבר מרצ למעלה משלושים שנה, מרצ היא הקול שאני מאמין בו. אמשיך לפעול כדי לחזק ולתמוך בקול שחשוב שימשיך להישמע בחוזקה, כחלק ממפלגה סוציאל-דמוקרטית גדולה.

"החזון של הקמת מפלגת שמאל משמעותית על בסיס מפלגות העבודה ומרצ צריך להיעשות מהר, לא כאילוץ כפי שהיה בעבר, אלא מרצון אמיתי להקים מפלגת שמאל גדולה ומשפיעה.

"עדכנתי בהחלטתי את ראש הממשלה יאיר לפיד. מנהיג, חבר ושותף לדרך שאני מחויב לעשות כל שאוכל כדי שימשיך להוביל את מדינת ישראל".

בראיון הערב ל'חדשות 12' הוא קרא ליו"ר הנוכחי ניצן הורוביץ להתפטר מתפקידו כיוון שלדידו הוא כשל בהנהגת המפלגה.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. גם אם מרץ לא תעבור את אחוז החסימה היא מנהלת את המדינה דרך הפרקליטות והבג"ץ  (ל”ת)

    ציון

;