1. עמוד הבית
  2. משפט ופלילים
  3. משפט

אחרי דרישת נתניהו: 'פעיל הליכוד' ייחקר במשטרה

כשבוע אחרי שנתניהו דרש לפתוח בחקירה נגדו, הערב מדווח כי היועצת המשפטית לממשלה אישרה לפתוח בחקירה כנגד מיכאל בן שושן, פעיל הליכוד שאמר בכנס פעילים וירטואלי כי יש להוציא להורג את אנשי מערכת המשפט

קובי עוזיאליה' אב תשפ"ב 02/08/2022 21:34

איים להוציא להורג תחנת משטרה. אילוסטרציה תחנת משטרה. אילוסטרציה צילום: הדס פרוש, פלאש 90

היועצת המשפטית לממשלה עורכת הדין גלי בהרב מיארה אישרה לפתוח בחקירה פלילית נגד פעיל הליכוד מיכאל בן שושן בחשד להסתה לאלימות. כך מדווח העיתונאי עמרי מניב ב'חדשות 12'.

בן שושן ייחקר בימים הקרובים במשטרת מחוז ירושלים לאחר שקרא לבצע משפט ראווה לבכירים בפרקליטות המדינה שיתבצע כך: "צובע קיר יפה בצבע לבן, מעמיד אותם בשורה ומוציא להורג". כך אמר בשיחת ספייס עם פעילים.

כזכור לפני שבוע פורסם כי מיכאל בן שושן, פעיל ליכוד לכאורה, השתתף בדיון רב משתתפים 'ספייס' ברשת החברתית טוויטר, שאותו הנחה פעיל המפלגה רמי בן יהודה. במסגרת השיחה נשאל בן שושן על עמדתו בנושא בכירי מערכת המשפט, והשיב: "יש לי זווית ראייה קצת קיצונית, אבל היא פותרת את כל הבעיה. עושים משפט ראווה, מוציאים את האנשים, שיש הרבה ראיות לתפוס אותם, אנשים שיש להם כוח היום, שהם השתמשו בכוח שלהם להשחית. אני צובע קיר בצבע לבן, מעמיד אותם בשורה ומוציא להורג ... על בגידה במוסדות המדינה ובמדינה, כולם יבואו לזמר על מה שהם עשו", כך כלשונו.

דברי ההסתה של בן שושן גררו תגובות רבות ברשת, ועוררו דיון ער, שבמהלכו נמתחה ביקורת חריפה נגד הפעיל הבולט בליכוד. כמו כן, חברת הכנסת נעמה לזימי ממפלגת 'העבודה' הגישה נגדו תלונה במשטרה ואמרה: "הגשתי תלונה במשטרה על הסתה לרצח, נגד פעיל הליכוד מיכאל בן שושן שקרא להוציא להורג את בכירי הפרקליטות. כשמאיימים עליהם - מאיימים על הדמוקרטיה. אני דורשת מהמפכ"ל לדאוג שהאיש המסוכן הזה ייחקר לאלתר. אסור לנו לשתוק מול הקריאות המסוכנות הללו. יש גבול".

בן שושן עצמו הועלה לשידור ב-103FM כדי לנסות ולהגיב לדברים: "זה נאמר מתוך שיח מליצי, בתוך הספייס. זו הייתה התבטאות מיותרת ומרירה ברמות הכי גבוהות שיכולות להיות ובהיסח הדעת. גם כתבתי להם שם, שאם מישהו נעלב, אז אלפי התנצלויות". עם זאת, הדגיש כי גם בדבריו אמר כי הפעולה תתבצע אחרי משפט, ואפילו הוסיף: "אם מישהו מבין את הדברים כפשוטם - אז זו בעיה שלו".

שעות לאחר השידור פרסמה מפלגת 'הליכוד' הודעה ובה צוין כי מדובר ב"עוד פייק ניוז במטרה להכפיש את הליכוד". וכי "מיכאל בן שושן אינו חבר הליכוד מאז 1998".

עוד נמסר כי ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו מגנה בכל תוקף את דברי ההסתה שהשמיע בן שושן נגד הפרקליטות: "זאת לא דרכנו, זו אינה דרך הליכוד. אני מגנה בכל תוקף את האמירות המסוכנות הללו ודורש מהמשטרה לפתוח מיד בחקירה".

ח"כ נעמה לזימי שכאמור הגישה את התלונה במשטרה נגד בן שושן הגיבה הערב בחשבון הטוויטר שלה לפרסום כי ייחקר בקרוב וכתבה: "מיכאל בן שושן יחקר - האיש עליו הגשתי לפני שבוע וחצי תלונה במשטרה. ‏מי שמסית לרצח נגד בכירי הפרקילטות צריך להיענש בחומרה. מיכאל בן שושן הוא האדוות להסתה שאנחנו רואים פה כבר שנים בחסות שלטון נתניהו. כבר חווינו רצח פוליטי אחד, לא נפקיר את המרחב הציבורי שוב לקיצוניים אלימים", דברי חברת הכנסת.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;