י"ב תמוז התשפ"ד
18.07.2024
הפחתת מיסים

נתניהו חשף בשידור חי: התוכנית למלחמה ביוקר המחיה

יו"ר הליכוד, חבר הכנסת בנימין נתניהו הציג הבוקר בשידור חי את התוכנית הכלכלית אותה הוא מבטיח להוביל בממשלה הבאה אם תעמוד בראשותו | בתוכנית: הורדת מחירי מוצרי מזון, חינוך חינם לגילאי 0-3 וטיפול בעניין הדיור ע"י הפחתת מיסים, הנפקת אג"ח ותמריצים לקבלנים

נתניהו חשף בשידור חי: התוכנית למלחמה ביוקר המחיה
נתניהו חושף את התוכנית הכלכלית צילום: צילום מסך

יו"ר האופוזיציה, בנימין נתניהו, הכריז הבוקר (רביעי) על התוכנית הכלכלית לממשלה הבאה ובראשה צעדים לבלימת עליית המחירים והפחתת מסים. התוכנית גובשה בשבועות האחרונים יחד עם ראש המועצה לכלכלה לשעבר פרופ' אבי שמחון, מנכ"ל משרד האוצר לשעבר שי באב"ד ושר האוצר לשעבר יובל שטייניץ.

נתניהו הציג בפתח דבריו את עומק המשבר וטען: "בשנה האחרונה כל משפחה בישראל משלמת לפחות 7,900 שקלים תוספת הוצאה - נטל עצום על המשפחות. עליית המחירים תגרור עוד עליית מחירים. אנחנו עומדים בפני סכנה של סחרור אינפלציוני. יש פה משבר כלכלי עולמי, אף אחד לא מכחיש את זה, אבל זה לא תירוץ לאי-עשייה. משבר כלכלי עולמי מחייב הנהגה שתוציא את ישראל מהמשבר הזה ראשונה בעולם. זה לא גזירת גורל".

מתוך השידור החי של נתניהו

נתניהו הסביר כי ממשלה בראשותו תוכל להציל את המצב: "רק ממשלה לאומית יציבה תוריד את המחירים שמשתוללים בשנה האחרונה. בממשלה שלנו עליית המחירים הייתה חצי אחוז בשנה, לעומת זאת רק בשנה האחרונה המחירים עלו פי 9 - 4.5%. החשמל עלה, המזון עלה, הדלק התייקר, המים התייקרו", טען נתניהו.

הוא הוסיף, "ישראל יכולה לצאת מזה וכבר עשינו את זה, הוצאנו את ישראל משלושה משברים כלכליים עולמיים ב-2003, ב-2009 וב-2020 במשבר הקורונה. אנחנו נוציא את ישראל מהמשבר. יש שלושה תנאים להצלחה: ממשלה יציבה, הובלה אישית של ראש הממשלה - אני לוקח על עצמי את המשימה כפי שעשיתי בשלושת המשברים הכלכליים הקודמים. הדבר השלישי, אני מביא תוכנית חירום זמנית ונועזת כדי להוריד את המחירים".

עיקרי התוכנית הכלכלית של הליכוד:

  • בלימת עליית המחירים: הפחתת מחירים מיידית על מחוללי האינפלציה: נוריד את מחיר החשמל, את מחיר הדלק, את מחיר המים ונקפיא את תעריפי הארנונה לשנה. נוריד את מחירי המזון באמצעות הורדת מיסים ומכסים. 
  • הפחתת מיסים: הורדת מס ההכנסה על ידי ריווח נוסף של מדרגות המס והגדלה נוספת של נקודות הזיכוי + תגבור מס הכנסה שלילי + הפחתת מס חברות לטובת עידוד צמיחה והכנסה. בנוסף, נתגבר מס הכנסה שלילי, ונפחית את מס החברות לטובת עידוד צמיחה והכנסה.
  • מקורות המימון של התכנית יהיו שימוש בחלק מעודפי המיסים של ישראל, קרוב ל-60 מיליארד שקלים, לצד ייעול נוסף בתקציב המדינה. אנחנו נייעל את המערכת הציבורית וזה יביא לנו מקורות תקציביים לתכנית.
  • בעניין הדיור: ננפיק אג״ח ממשלתי שצמוד למחירי הדיור (הורדת ביקושים) + קיצור הזמן לקבלת היתרי בנייה + מודל ״אכיפה בדיעבד״ (קודם בונים, אח״כ מקבלים אישורים) + סבסוד קרקע לבנייה עבור זוגות צעירים + תקצוב תשתיות תומכות לפני הבנייה. שיטת מקל וגזר מול הקבלנים - אם יחזיקו קרקעות ולא יבנו - יקבלו מקל. אם יבנו מהר - יקבלו גזר. 
  • בעניין חינוך: הליכוד מתחייב להביא חינוך חינם לילדים בגילאי 0-3. זה יוזיל את העלות למשפחה בעשרות אלפי שקלים. זה מצמיח את המשק ויאפשר לבן או בת הזוג לצאת לעבודה.

 

מכחול לבן התקווה החדשה נמסר: "מי שמנע תקציב מדינה משיקולים אישיים ומשפטיים, שם את טובתו האישית על פני המדינה ופגע קשות בכלכלת ישראל - לא ראוי ולא יכול לקדם שום פיתרון בנושא הכלכלי. אחרי הבחירות, נקים ממשלה יציבה ורחבה שתוציא את ישראל מהמשבר - בלעדיו".

מיש עתיד נמסר: "יו״ר האופוזיציה נתניהו ממשיך במסע הפייק ניוז המנותק שלו כדי להסתיר את העבודה שבמשך 15 שנה הוא הזניח בצורה רשלנית ומופקרת את כלכלת ישראל. ממשלת השינוי בראשות לפיד תמשיך להביא הישגים במאבק להורדת יוקר המחייה עבור אזרחיות ואזרחי ישראל".

שרת הכלכלה אורנה ברביבאי מ'יש עתיד' הגיבה לפרסום התוכנית: "‏נתניהו פעם ידעת לשקר יותר טוב. השארת אדמה חרוכה גם בכלכלה ואנחנו עובדים קשה ומתקנים אותה. אל תפריע."

שר הרווחה מאיר כהן מגיב לתוכנית נתניהו: "יו"ר האופוזיציה נתניהו ממשיך במסע הפייק ניוז המנותק שלו כדי להסתיר את העובדה שבמשך 15 שנה הוא הזניח בצורה רשלנית ומופקרת את כלכלת ישראל. ממשלת השינוי בראשות לפיד תמשיך להביא השגים במאבק להורדת יוקר המחייה עבור אזרחיות ואזרחי ישראל."

בנימין נתניהו בחירות לכנסת ה-25 יוקר המחיה העלאת מחירים

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 25 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד