י"ז תמוז התשפ"ד
23.07.2024
"ניגוד עניינים מובהק"

סידור ג'ובים: השר מינה את בעלה של החכי"ת לתפקיד מקצועי

השר לשת"פ אזורי, עיסאווי פריג' ממרצ מינה לאחרונה את בעלה של ח"כ גבי לסקי ממפלגתו לרכז לשכתו. לאחר מכן, לפי דיווח ב'ידיעות' ניסה לקדם אותו לתפקיד מקצועי מניגוד לנהלים, המינוי הוקפא לאחר שהעניין הובא לידיעת נציבות שירות המדינה

סידור ג'ובים: השר מינה את בעלה של החכי"ת לתפקיד מקצועי
עיסאווי פריג' צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

השר לשיתוף פעולה אזורי, עיסאווי פריג' מ'מרצ' מינה לאחרונה את תמיר בן דב קריספין, בעלה של ח"כ גבי לסקי ממפלגתו לתפקיד רכז לשכה במשרת אמון, את הדברים חושף הבוקר איתמר אייכנר ב'ידיעות אחרונות'. יתרה מכך, זמן קצר לאחר שנכנס ללשכתו מינתה ועדת המינויים של המשרד, בניגוד לנהלים ובתקופת בחירות, את בן דב לתפקיד מקצועי בו כממלא מקום מנהל תחום בכיר (פרויקטים), מה שהיה מגדיל את שכרו בלפחות 5,000 שקל.

על פי הדיווח, ועדת המינויים של המשרד, שמורכבת מפקידי מדינה, העלימה עין לכאורה מהמינוי שמנוגד לתקשי"ר, הקובע שאדם שנמצא במשרת אמון אינו יכול להתמודד במכרזים על תפקידים מקצועיים במשרד ממשלתי.

הוועדה העדיפה את בן דב על פני מועמדים אחרים, למרות שכבר בחודש אפריל התפרסם מכרז פומבי למשרה ונערכו בו כמה שלבים. המינוי של בן דב הוקפא לאחר שהעניין הובא לידיעת נציבות שירות המדינה, והוא נשאר בלשכת השר.

עוד דווח ב'ידיעות אחרונות' כי זהו אינו המינוי התמוה היחיד במשרד. אותה ועדה מינתה אדם שהיה נהג במשרת אמון של המנכ"לית לשעבר, לממלא מקום ראש ענף מעקב ובקרה במשרד, החשד לכאורה הוא שהכוונה הייתה להפוך אותו לעובד מדינה, כאשר בבוא היום, לאחר שהשר יעזוב, הוא יהיה חלק מהדרג המקצועי במשרד.

נזכיר כי פריג' הוא לא הראשון במפלגת מרצ ששמו נקשר לפרשיית ניגוד עניינים וסידור ג'ובים למקורבים על פי התחקיר שפרסמנו בעבר, השרה תמר זנדברג ממרצ מינתה לתפקיד בכיר במשרדה את מי שהתחייב למנות את אורי זכי - בעלה, ליו"ר מרכז הרצל. לשכתה התערבה כדי לקדם את הבחירה בבן הזוג, כשהיא מחזיקה בכוח להדיח מתפקידו את מי שאמור להשלים את המינוי.

מהמשרד לשיתוף פעולה אזורי נמסר בתגובה: "המכרז למינוי הקבע לתפקיד מנהל תחום בכיר פרויקטים, במסגרתו זומנו מועמדים למבחני הערכה, ממשיך כסדרו. ברגע שיסתיים תתכנס ועדת בוחנים לבחירת המועמד המתאים ביותר לתפקיד. במקביל להליך הקבע, פירסם המשרד משרה זמנית למילוי מקום, וזאת בשל הצורך המיידי באיוש המשרה – צורך הנובע ממחסור בכוח אדם – עד לסיום הליכי המכרז. בן דב הגיש מועמדותו בהליך הזמני ונמצא כמתאים ביותר אל מול המועמדים האחרים. בעקבות בדיקה נוספת בנושא, אנו ממתינים להנחיות נציבות שירות המדינה בדבר שיבוצו למשרה. עד קבלתן ממשיך העובד בהעסקתו במשרת אמון. יצוין כי לעובד אין קרובי משפחה המועסקים במשרד ועל כן לא נדרש הסדר בדבר קרבה משפחתית.

"הנהג נבחר על ידי ועדת קבלה משרדית לתפקיד ממלא מקום ראש ענף מעקב ובקרה עד חודש ספטמבר, בו צפויה לחזור העובדת הקבועה מחופשת לידה. מינויו הועבר לבחינה חוזרת של נציבות שירות המדינה ואנו נפעל בהתאם להנחיותיה".

מנציבות שירות המדינה נמסר: "מבירור עם המשרד נמסר לנו שהוא לא שיבץ את בן דב במשרה הבכירה וכי הוא מועסק במשרת אמון אחרת, על כן איננו רואים סיבה להידרש לנושא. לגבי הנהג, המשרד פנה לנציבות שירות המדינה בבקשה לאשר את חוזה העסקתו כממלא מקום ראש ענף מעקב ובקרה במקום עובדת שנמצאת בחופשת לידה. לאחר בדיקה אישרנו את חוזה העסקתו. בדיעבד התברר כי המשרד לא ציין בפני נציבות שירות המדינה את העובדה שהעובד שימש כנהג מנכ"לית המשרד לשעבר.

"יובהר כי אין מניעה שעובד לשכת מנכ"ל לשעבר ימונה למשרה במילוי מקום/מכרז פומבי, אולם לפי הנחיית נציב שירות המדינה, ועדת הבחירה הייתה צריכה להתקיים בנציבות, כפי שנהוג לגבי מכרז פומבי, ולא במשרד. הנושא נמצא כעת בטיפול מול המשרד".

עיסאווי פריג' גבי לסקי פעיל מרצ ניגוד עניינים

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד