י"א תמוז התשפ"ד
17.07.2024

היערכות לפתיחת שנת הלימודים: המשטרה תגביר נוכחות

במשטרה נערכים לקראת פתיחת שנת הלימודים במוסדות החינוך החרדים | אזהרה: לעולם אל תשכחו ילד במושב האחורי | רב המשטרה: "חובה קדושה חלה על ההורים, לשמור על הילדים בעיקר בחציית כבישים"

היערכות לפתיחת שנת הלימודים: המשטרה תגביר נוכחות
ילדים בתלמוד תורה, ארכיון צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
לקראת פתיחת שנת הלימודים במוסדות החינוך במגזר החרדי, שוטרי ומתנדבי אגף התנועה יפעלו למען ביטחונם ושלומם של מאות אלפי הילדים. הרב הראשי למשטרת ישראל נצ"מ הרב רמי ברכיהו פונה בקריאה להורים ולתלמידי הישיבות ואומר: "זמן אלול זה הזמן החשוב ביותר מבין כל הזמנים, ובעיקר השנה כאשר ימי בין הזמנים היו רצופי אסונות ד' ישמור. אתם ההורים חייבים לשים לב ולהקפיד ככל הניתן לשמור על חיי הילדים ולהנחותם בדרך הנכונה והבטוחה כאשר הם עושים דרכם למוסדות החינוך".
 
 
"ולבחורי הישיבות", אומר הרב ברכיהו, "דעו כי כוחה של התורה, כוחה של התפילה הוא הכוח המניע את עם ישראל ואת שוטרי משטרת ישראל. אנחנו נהיה ברחובות יומם וליל במטרה לשמור על ביטחונכם ואתם אל תחרישו, השתדלו ללמוד תורה בעוצמה רבה, לא לעצור כי כל כוחנו בדלק שאתם מתדלקים אותנו. 'תורתנו מגנא ומצלא'. אני פונה אליכם - סייעו לצעירי הצאן לצעוד בבטחה אל בתי הספר, עזרו להורים והחשוב ביותר תהיו אתם דוגמא טובה להקפדה על כללי ההתנהגות בחציית כבישים ובבטיחות בכל מקום. אני נושא תפילה ביחד עם רבני המשטרה והשוטרים שהזמן הזה, זמן אלול יהיה מבחינת אני לדודי ודודי לי גם בערבות ההדדית של אדם לרעהו".
 
 
במסגרת ההכנות לשובם ללימודים של מאות אלפי ילדים במגזר החרדי, משטרת ישראל תגביר את הנוכחות בקרבת מוסדות החינוך ובכלל ברחבי הערים והיישובים.
בימים הקרובים  יסיירו אלפי שוטרים, לוחמי מג"ב ומתנדבים על מנת לתת מענה נדרש לציבור בהיבטי אבטחה ותנועה. אל השוטרים ילוו חבלני מערך החבלה במטרה למנוע כל סיכון אפשרי. בנוסף המשטרה מתגברת בימים אלה את מוקדי החירום שמספרם - 100 ומוקד המידע הארצי של המשטרה שמספרו – 110.
 
 
כאמור, החל מיום ראשון הבעל"ט צפויים לפקוד את מוסדות החינוך החרדים מאות אלפי תלמידים מלווים ע"י הוריהם. הגעתם צפויה ליצור תנועה ערה של כלי רכב לצד תנועת הולכי רגל במעברי החצייה בצירים הנושקים, לפיכך – שוטרי התנועה יסייעו בהזרמת התנועה הבטוחה בסביבת מוסדות החינוך. 
 
במשטרה מציינים כי במהלך פעילות מקיפה בתחום שמבוצעת על ידי אגף התנועה בשנה האחרונה, ובדגש מתחילת החודש הנוכחי, ניכר כי עדיין קיימים נהגי רכבי הסעות המסיעים ילדים בכלי רכב לא תקינים  ללא שימוש בהתקני ריסון ובמערכות שאינן תקינות ובכך מסכנים את הילדים ומשתמשי דרך אחרים. "ידע כל נהג שמזלזל בנושא הבטיחות או שאינו נוהג כחוק כי המשטרה בעקבותיו", אמרו במשטרה.
 
 
"לצערנו", מוספים במשטרה, לא רק רכבי הסעות חוטאים בכך אלא גם הורים לילדים.  על נהגי רכבי ההסעות וכן על ההורים להבין שחיי הילדים בידיהם. מעבר לכך, שאי חגירת חגורת בטיחות או התקן ריסון לילדים מהווה הפרה של החוק, מדובר בסיכון חיים של ממש.  משטרת ישראל פונה להורים המלווים, לנהוג במשנה זהירות ולהקפיד על עצירה והורדת נוסעים בצורה בטוחה, שימוש נכון בהתקני ריסון מתאימים ונהיגה איטית וזהירה תוך מתן זכות קדימה להולכי הרגל בדרכם לבתי הספר והגנים. והכי חשוב - לעולם אל תשכחו ילד במושב האחורי".
משטרת ישראל זמן אלול מוסדות חינוך

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד