י"ג סיון התשפ"ד
19.06.2024
נסים באישון ליל

נציגי העירייה הובהלו לזירת שריפת בית הכנסת והבטיחו כי המקום ישופץ

לאחר השריפה בבית הכנסת בנוף הגליל שם באורח נס ארון הקודש לא ניזוק, נציגי העירייה הגיעו למקום במטרה לשיפוץ המבנה

נציגי העירייה הובהלו לזירת שריפת בית הכנסת והבטיחו כי המקום ישופץ
נציגי העירייה בבית הכנסת שנשרף צילום: באדיבות המצלם

נציגי עיריית נוף הגליל הגיעו אמש (ראשון) לעקוב מקרוב אחר פעולות צוותי הכיבוי בשריפה שפרצה בבית הכנסת ברחוב הסייפן בשכונת הר יונה בעיר, שנגרמה ככל הנראה בשל קצר חשמלי. בית הכנסת אמנם נשרף כמעט לחלוטין אך באורח נס, ארון הקודש לא ניזוק.

מנכ"ל העירייה עדי מלכה אמר כי "למרבה המזל, השריפה פרצה בשעת לילה מאוחרת, בעת שבית הכנסת היה ריק ממתפללים. הנזק לרכוש יתוקן והעירייה תעשה כל מה שצריך על מנת שבית הכנסת יחזור בקרוב לפעילות מלאה", מלכה, יחד עם סגן ראש העיר סמיון ברון, שהגיעו לזירה ביצעו הערכת מצב יחד עם גורמי החירום במטרה להיערך לשיפוץ המבנה.

לזירה הוזנקו 2 צוותים מתחנת נוף הגליל בפיקודו של רב רשף רוני פרץ. גורמים בכיבוי אש מסרו כי מיקומה של התחנה ומרכז הכיבוי החדש של מחוז הצפון בלב שכונת הר יונה, הוכיח את יעילותו באירוע - הצוותים הגיעו במהירות שיא למקום השריפה והשתלטו על האש .

מדוברות כיבוי אש נמסר כי בסביבות השעה 01:00 לפנות בוקר הצוותים פרצו את דלת הכניסה וחתרו למגע במהירות על מנת למנוע נזק לספרי הקודש. תוך דקות בודדות הצוותים השתלטו על האירוע ומנעו נזק גדול לבית הכנסת.

למחרת השריפה הגיעו למקום מ"מ ראש העיר אלכס גדלקין על מנת לאמוד את הנזקים ומסר: "העירייה תדאג לטפל בכל מה שצריך על מנת שבית הכנסת ישוב לפעול בזמן הקרוב".

נוף הגליל שריפה

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד