י"ז תמוז התשפ"ד
23.07.2024
הבנות מול האיגוד

העובדים איימו בשביתה וחברת המזון התקפלה

הנהלת אסם-נסטלה הגיעה להבנות עם איגוד עובדי המזון והפרמצבטיקה בהסתדרות, לפיהן שכר המינימום בחברה יעלה ל-6,000 שקל בחודש החל מ-2023 | ההבנות בחברה הושגו לאחר מו"מ קדחתני בהשתתפות יו"ר ההסתדרות

העובדים איימו בשביתה וחברת המזון התקפלה
חברת אסם צילום: Avshalom Sassoni/Flash90

הוסר איום השביתה של ההסתדרות: הנהלת אסם-נסטלה הגיעה להבנות עם איגוד עובדי המזון והפרמצבטיקה בהסתדרות, לפיהן שכר המינימום בחברה יעלה ל-6,000 שקל בחודש החל מ-2023. בעקבות ההבנות, ההסתדרות מפסיקה את כל הצעדים הארגוניים בחברה.

כזכור בשבוע שעבר התריעו עובדי אסם כי יחריפו את הצעדים הארגוניים עד כדי שביתה מלאה בשל המבוי הסתום במשא ומתן להסכם קיבוצי, ודרשו את העלאת שכר המינימום בחברה ל-6,000 שקלים, והיום (ראשון) כאמור קיבלה חברת אסם את דרישת העובדים.

יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד אמר בתגובה: "אנחנו מביאים היום בשורה חסרת תקדים לעובדי אסם. ההסתדרות, ועד העובדים וההנהלה השכילו לשים את האדם העובד במרכז וכולם יצאו נשכרים מכך. אני רוצה להודות למנכ"ל אסם אבי בן אסאייג על שיתוף הפעולה. אפעל להעלאת שכר המינימום ל-6,000 שקל בחודש בכל המפעלים בישראל באופן מיידי. אני קורא לכל התעשיינים המעסיקים לפעול בשיתוף פעולה למען חיזוק האדם העובד בישראל ושיפור שכרו".

מנכ"ל אסם נסטלה אבי בן אסאייג: "מאז ומתמיד אסם נסטלה שמה לנגד עיניה את טובת העובדים, המהווים את ליבת הארגון ונמצאים בראש סדרי העדיפויות של החברה, וכך גם עכשיו. בחודשים האחרונים התנהל משא ומתן לגיבוש הסכם קיבוצי חדש לתקופה של 5 שנים במטרה לגבש תנאים מיטביים, תוך חשיבה ארוכת טווח לטובת רווחת העובדים ועתיד החברה. למרות האתגרים שתעשיית המזון מתמודדת עמם בימים אלו, בחרנו להמשיך להוביל קו זה, ואני גאה לעמוד בראש חברה שתדאג להעניק לעובדים ולעובדות את ההסכם הטוב ביותר שניתן לתת. אני רוצה להודות ליו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד וכן ליו"ר הסתדרות עובדי המזון והפרמצבטיקה אליעזר בלו על שיתוף הפעולה".

יו"ר הסתדרות עובדי המזון והפרמצבטיקה אליעזר בלו: "לאחר מו"מ עיקש הצלחנו להביא בשורה לעובדים ששכר הבסיס שלהם קרוב לשכר המינימום במשק. עד לסיום תקופת ההסכם יגיע שכר המינימום ל-6,400 שקל בחודש. אני מודה ליו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד על מעורבותו במו"מ, לוועד העובדים ולהנהלת החברה".

 

 

אסם שביתה עובדים מחאה

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 8 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד