1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. חדשות חו"ל

עשרות מטיילים ישראלים חולצו בימים האחרונים

מבצע חילוץ נרחב נערך בצפון נפאל שהתרכז במנסאלו ומנאנג, שני מקומות פופולריים למטיילים. המבצע הסתייע במסוקים צבאיים ואזרחיים של עשרות מטיילים שנתקעו בנקודות שונות בשל סערת שלגים. הצוותים יישארו בשטח בימים הקרובים

יענקי פרברט"ז תשרי תשפ"ג 11/10/2022 23:04

מבצע חילוץ חסר תקדים החילוץ בנפאל החילוץ בנפאל צילום: צוות מגנוס פספורטכארד

מבצע חילוץ חסר תקדים בנפאל של עשרות מטיילים שחולצו בימים האחרונים במאמץ משותף של חברות ישראליות 'מגנוס' ו'פספורטכארד', ומשרד החוץ.

במהלך 48 השעות האחרונות נערך מבצע חילוץ נרחב בצפון נפאל שהתרכז במנסאלו ומנאנג, מקומות מאד פופולריים למטיילים בסיוע מסוקים צבאיים ואזרחיים של עשרות מטיילים שנתקעו בנקודות שונות בשל סערת שלגים. ללא צפי לפתיחת הדרכים הוחלט על חילוץ תוך תעדוף מקרים רפואים דחופים שכבר הורדו מההרים - דוגמת שני מטיילים שנקלעו מתחת לסלע עם המדריכים והוגדרו במצב מסכן חיים.

במקום פועלים צוותי חילוץ של חברות ישראליות 'מגנוס' ו'פספורטכארד' יחד עם צוותים מקומיים מקומיים, וצוות מיוחד שהוטס מהארץ. זאת לצד הקונסולית והשגריר מטעם משרד החוץ, המחלקה לישראלים בחו"ל באגף הקונסולרי, מוקד חברת הביטוח ושליחי חב"ד בקטמנדו ומנאנג.

הצוותים ישארו בשטח בימים הקרובים למתן מענה ולוודא כי כל המטיילים חוזרים ו/או ממשיכים את הטיול בביטחה לצד ניהול אירועי חירום בנקודות נוספות במדינה.

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;