1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. חדשות פוליטיקה

ארגוני הימין מצטרפים ללחץ על נתניהו

ממשלת הימין שהולכת ומוקמת נראית כהזדמנות פז לממש את המדיניות והבטחות הבחירות, אך נראה שנתניהו מנסה לסגת לפחות מחוק פסקת ההתגברות שיש הסכמה רחבה לגביו בקרב רוב גדול של מרכיבי הממשלה | לאור זאת ארגוני ימין מצטרפים ללחץ 

קובי עוזיאליי"ד חשון תשפ"ג 08/11/2022 07:28

"בלי זה אין משילות" בנימין נתניהו בנימין נתניהו צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

אחרי הפרסומים על הסירוב של ראש הממשלה המיועד בנימין נתניהו לקדם את חוק פסקת ההתגברות ששולל מבג"ץ לפסול חוקים שהכנסת אישרה, ארגוני ימין מתגייסים ללחץ פומבי ושיגרו לנתניהו מכתב דרישה "קודם כל פסקת התגברות".

במכתב ששלחו ראשי הארגונים בהובלת תנועת 'אם תרצו', נטען כי "ללא התגברות אין משילות" וכי זה רצון העם שאמר את דברו בבחירות הללו.

במכתב כתבו הארגונים: "אנו מברכים אותך על ההישג הכביר עבור המחנה הלאומי. עתידה של ישראל כמדינת לאום של העם היהודי וכמדינה בכלל, מונח כעת על הכף. לפנינו הזדמנות בלתי חוזרת לתקן את מערכת היחסים בין הרשויות. זהו תנאי בסיסי להשבת יכולתה של המדינה להתקיים כמדינה דמוקרטית. רק כך נוכל להשיב את המשילות לעם. אנו קוראים לך, ראש הממשלה הנכנס להעביר עם הקמת הממשלה את פסקת ההתגברות ובכך לשקם את האמון הציבורי במערכת המשפט ובדמוקרטיה הישראלית. אין משילות בלי התגברות."

על המכתב חתומים ראשי הארגונים: אם תרצו, רגבים, לביא, פורום נכי צה"ל לבטחון ישראל, החזית למען דרום ת"א, הפורום המשפטי למען א"י, בידינו, ריבונות, תורת לחימה, התנועה למשילות ודמוקרטיה, מחאת הקו האדום, פורום בוחרים בחיים של המשפחות השכולות והמרכז למדיניות הגירה ישראלי.

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. מה שצריך לעניין את החרדים זה עשרת הדברות...  (ל”ת)

  שריר

  • חשבתי שאתה יושב שבעה על הפסד לפיד וליברמן הצדיקים 

   צבי

 2. מה שצריך לעניין את החרדים זה עשרת הדברות,  

  שריר

 3. יאלה נתניהו לקיים את מה שהבטחת!!! שלא נצטרך לקרוא לך שקרן.  (ל”ת)


 4. כניראה קיבל הבטחה מהעליון לחנינה תמורת זה שירד מהם  (ל”ת)

  בני

 5. העם אמר את דברו נגד שלטון הבגץ, נציגי מרץ  (ל”ת)

  צבי

;