י"ב תמוז התשפ"ד
18.07.2024
סגר עד 10 ק"מ

שפעת עופות בישראל: לצרוך ביצים ובשר רק לאחר בישול

שפעת עופות התגלתה בחוות תרנגולי הודו ליד מושב בית חירות, בעמק חפר | משרד החקלאות הטיל הסגר על כל הלולים בטווח של עד 10 ק"מ | משרד החקלאות שב ומדגיש כי יש לצרוך ביצים ובשר עוף רק לאחר הבישול

אילוסטרציה. למצולמים אין קשר לכתבה
אילוסטרציה. למצולמים אין קשר לכתבה צילום: יוסי אלוני, פלאש 90

שפעת עופות התגלתה בחוות תרנגולי הודו ליד מושב בית חירות, שבעמק חפר. המחלה התגלתה במבנה אחד בחווה מתוך שבעה מבנים מאוכלסים במקום. החווה וכן כל הלולים בטווח של עד 10 ק"מ. מהמוקד המדובר נמצאים בהסגר. מתוצאות הבדיקות עולה כי הזן שהתגלה הוא H5N1.

על מנת למנוע את התפשטות המחלה, פועל משרד החקלאות בהתאם לנהלי העבודה הקבועים הנוגעים לטיפול בשפעת העופות. בנוסף, משרד החקלאות עדכן בנושא את משרד הבריאות ורשות הטבע והגנים, ונמצא עמם בקשר בכל הנוגע להגברת הערנות בדבר העברת המחלה באמצעות עופות בר.

הסגר שהוטל בבית חירות | צילום: משרד החקלאות.

משרד החקלאות שב ומדגיש כי ניתן להמשיך ולצרוך בשר עוף וביצים, אך יש להקפיד ולרכוש ביצים אך ורק בנקודות מכירה ושיווק מסודרות. הביצים חייבות להיות מסומנות וארוזות בקרטון או בניילון מכל צד. בנוסף, מחדדים במשרד החקלאות כי יש לצרוך ביצים ובשר עוף רק לאחר שבושלו/ נאפו/
טוגנו היטב.

יש לציין כי משרד החקלאות סיים את הטיפול במוקד שפעת העופות הקודם שהתגלה לפני כשבוע, בקיבוץ שלוחות שבעמק המעיינות, וכן לא נמצא קשר אפידמיולוגי בין שני המוקדים.

שפעת העופות משרד החקלאות עמק חפר ביצים עופות בשר

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 3 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד