י"ג אייר התשפ"ד
21.05.2024
נס חנוכה

הרוח העיפה את החנוכיה על הווילון שעלה באש

לוחמי אש ומתנדבים פעלו הערב בשריפה בדירה ברחוב נועם אלימלך בעיר ביתר עלית. הדיירים סיפרו ללוחמי האש: "הרוח העיפה את החנוכיה על הווילון, ומשם האש התפשטה"

הרוח העיפה את החנוכיה על הווילון שעלה באש
השריפה בביתר צילום: כבאות והצלה

לוחמי אש ומתנדבים מתחנה אזורית יהודה פעלו הערב (חמישי) בשריפה בדירה ברחוב נועם אלימלך בעיר ביתר עלית. מדובר בחנוכיה שגרמה לשריפה, הדיירים סיפרו ללוחמי האש כי "הרוח העיפה את החנוכיה על הווילון, ומשם האש התפשטה".

רשף אבי בן סעדון, מפקד המשמרת סיפר: "הערב הוזנקו לוחמי האש של תחנה אזורית יהודה וכן יחידת המתנדבים של ביתר עלית לשריפה בדירה. יחידת המתנדבים שהגיע ראשונה למקום החלה בפעולות לכיבוי השריפה, לוחמי האש שהצטרפו תוך זמן קצר פעלו לשחרור חום ועשן בדירה. מתחקור ראשוני של הדיירים עולה כי החנוכיה הייתה מאחורי דלת המרפסת, והרוח הפילה אותה על הווילון ומשם האש התפשטה".

החנוכיה השרופה.

המפקד הוסיף כי "לפנינו עוד שלושה ימים בהם אנו מדליקים נרות בעז"ה. לכן אני מבקש בכל לשון של בקשה: הקפידו על הוראות הבטיחות של ענף ההסברה בכבאות והצלה לישראל בנוגע להדלקת נרות החנוכה".

הדלקת נרות בידי ילדים תיעשה אך ורק בהשגחת מבוגר. התקינו גלאי עשן שמתריע על תחילתה של שריפה ומאפשר הימלטות מהירה וקריאה ללוחמי האש. אסור להשאיר חנוכייה דולקת ללא השגחה! יש לוודא כיבוי הנרות לפני שיוצאים מהדירה או הולכים לישון. אסור להדליק נרות חנוכה בסמוך לחומרים דליקים כמו וילונות, ארונות ומפות. אסור להשתמש בחנוכיות העשויות מחומרים דליקים. הללו עלולות להישרף בעת שהנרות מתכלים.

כיבוי אש שריפה חנוכיה ביתר עילית

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד