י' תמוז התשפ"ד
16.07.2024
ב-50 ערים באוקראינה

למעלה מ-1,000 שלטי חוצות עם המסר "יחד מאירים את העולם"

למעלה מ-1,000 שלטי חוצות ענקיים הוצבו בעשרות ערים ברחבי אוקראינה, עם איחולי חנוכה שמח. על השלטים נכתב בגדול המסר: "יחד מאירים את העולם" השלטים מסבים גאווה ליהודים המקומיים                            

למעלה מ-1,000 שלטי חוצות עם המסר "יחד מאירים את העולם"
שלטי החוצות בערי אוקראינה צילום: באדיבות המצלם

למעלה מ-1,000 שלטי חוצות ענקיים הוצבו בכ-50 ערים בכל רחבי אוקראינה, עם איחולי חנוכה שמח. השלטים הוצבו כשבוע לפני החג והם מסבים גאווה ליהודים המקומיים.

שלטי חוצות לקראת חגים מפורסמים כבר שנים בידי "פדרציית הקהילות היהודיות באוקראינה" בכל רחבי המדינה – שבה מתגוררים מאות אלפי יהודים - אך בחג החנוכה הנוכחי הם משמעותיים במיוחד: חנוכה מוכר גם בקרב אינם יהודים כחג שבו ניצחו מעטים את הרבים במערכה לא פשוטה – בדיוק המצב שבו נמצאת אוקראינה. על השלטים נכתב בגדול המסר: "יחד מאירים את העולם".

השלטים הם רק קצה הקרחון של פעילות אדירה שהתקיימה לקראת חג החנוכה ובמהלכה בידי "פדרציית הקהילות היהודיות באוקראינה" בראשות השליח הרב מאיר סטמבלר, יחד עם השלוחים באוקראינה ובסיוע עשרות עובדים ומאות מתנדבים. בין היתר חולק חומר פרסומי מקיף על החג, הוענקו עשרות אלפי מארזים משפחתיים, בוצעו הדלקות מרכזיות, הותקנו חנוכיות מיוחדות על מכוניות והוכן פאזל מיוחד שניתן לרבבות ילדים יהודים.

מלחמת אוקראינה רוסיה חנוכיה חנוכה

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד