ח' תמוז התשפ"ד
14.07.2024
"מי הוא בכלל?"

הרמטכ"ל לשעבר במתקפה: "נותנים לחתול לשמור על השמנת"

דן חלוץ, רב אלוף במילואים, תוקף את הממשלה הנכנסת ומזהיר מהחוקים שהיא מתכננת: "אם הדברים יתגלגלו לכיוון הזה תהיה פה מחאה". הוא תקף את יאיר נתניהו: "אני לא מתייחס אליו. טפיל, זה מה שהוא" | האזינו

הרמטכ"ל לשעבר במתקפה: "נותנים לחתול לשמור על השמנת"
דן חלוץ צילום: פלאש 90

הרמטכ"ל לשעבר דן חלוץ הגיב היום (שלישי) לממשלה הנכנסת, ותקף את הצעדים שהיא מתכננת. חלוץ, שחתום על מכתב של מאות מצוות אוויר לשעבר לבכירי מערכת המשפט בקריאה לעצור את "הרס הדמוקרטיה", שטח ברדיו 103FM את תחושותיו.

"מה שמביא אותי היא החרדה המבוטאת במסמך, המלווה אותנו מהמועד בו החלו לנהל מו"מים על הרכבת הממשלה. אין לי ערעור על כך שיש תוצאות ברורות במערכת דמוקרטית, הבעיה היא שהמערכת הדמוקרטית קיבלה החלטה שיכולה להיות ההחלטה הדמוקרטית האחרונה אם היא תמשיך בכיוון שהיא הולכת אליה". 

על חוק דרעי־סמוטריץ' וחוק בן גביר, אמר: "שוב נותנים לחתול לשמור על השמנת. כמה צריך להיכוות כדי לראות שאדם הוא עבריין בכדי לתת לו עוד פעם לשמור על הקופה של מדינת ישראל? אני מאוד מוטרד מזה שמפקידים בידי בן גביר, עבריין עם 8 הרשעות פליליות שלא שירת מעולם בשום מקום חוץ מאשר ברחובות ובכבישים, שהוא זה שיוביל חלק ממדיניות הביטחון של המדינה".

"אינני רואה שום טעות. אני רואה מי הולך לשלוח את חיילנו להילחם", הוסיף חלוץ. "מתוך ההרכב הזה יש יותר מ־20 חכים שמעולם לא שמו מדים על גופם שמא יזדהמו. כל האצבעות מופנות מבחינתי אל רה"מ המיועד.  אם הדברים יתגלגלו לכיוון הזה תהיה פה מחאה. אני לא רוצה להעצים את המילים, אבל תהיה מחאה מאוד מהותית. אנחנו מתארגנים לזה. למה צריך לחכות?". 

באשר לשאלה האם הוא סבור כי הממשלה החדשה תוביל לפגיעה בביטחון המדינה, השיב הרמטכ"ל לשעבר: "חד משמעית, אני חרד מהרגע בו הרב הספרדי ימנה את הרב הצבאי הראשי. איפה נשמע דבר הזה? המשילות נמוגה מהיום בו נתניהו נכנס לשלטון. הכל קרה במשמרת של נתניהו". 

בסיום, התייחס דני חלוץ להתבטאויותיו של בנו של רה"מ המיועד נתניהו, וטען: "אני מציע לשים אותו בצד. מי הוא בכלל? הבן שלו לא כפוף לשום דין חוץ מאשר לדיני מדינת ישראל שגרם אותם מנסים לשנות. אני לא מתייחס אליו. טפיל, זה מה שהוא". 

דן חלוץ רמטכ"ל ממשלת ימין ממשלת נתניהו

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 4 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד