י"ג תמוז התשפ"ד
19.07.2024

שפעת העופות ממשיכה להתפשט: אלו ההוראות

שני מוקדים חדשים של תחלואה בשפעת עופות מזן H5N1 התגלו ע"י משרד החקלאות ופיתוח הכפר | המשרד קורא לציבור לצרוך ביצים ובשר עוף רק לאחר שבושלו/ נאפו/ טוגנו היטב, בנוסף להקפיד ולרכוש ביצים אך ורק בנקודות מכירה ושיווק מסודרות

שפעת העופות ממשיכה להתפשט: אלו ההוראות
עופות. אילוסטרציה צילום: יוסי אלוני, פלאש 90

משרד החקלאות ופיתוח הכפר איתר שני מוקדים חדשים של תחלואה בשפעת עופות מזן H5N1.

בקיבוץ חצור, שבמועצה אזורית באר טוביה, אותרו כ-7,300 תרנגולי הודו בשלושה מבנים ובמושב עין צורים זוהה מוקד נוסף עם עוד כ-9,500 תרנגולי הודו חולים בשלושה מבנים.

על מנת למנוע את התפשטות המחלה, פועל משרד החקלאות בהתאם לנוהלי העבודה הקבועים הנוגעים לטיפול בשפעת עופות. בנוסף, משרד החקלאות עדכן בנושא את משרד הבריאות ורשות הטבע והגנים, ונמצא עמם בקשר בכל הנוגע להגברת הערנות בדבר העברת המחלה באמצעות עופות בר.

משרד החקלאות שב ומדגיש כי ניתן להמשיך ולצרוך בשר עוף וביצים, אך יש להקפיד ולרכוש ביצים אך ורק בנקודות מכירה ושיווק מסודרות. הביצים חייבות להיות מסומנות וארוזות בקרטון או בניילון מכל צד. בנוסף, מחדדים במשרד החקלאות כי יש לצרוך ביצים ובשר עוף רק לאחר שבושלו/ נאפו/ טוגנו היטב.

כמו כן, משרד החקלאות קורא למגדלי ציפורי נוי ועופות חצר וכן לולי חופש, להחזיק את העופות בתוך מבנים, ולמנוע שוטטותם בשטח פתוח, ובכך להקטין את סכנת ההידבקות מעופות בר. 

יש לציין כי משרד החקלאות סיים את הטיפול במוקדי שפעת העופות הקודמים שהתגלו בשבועות האחרונים במושב שלוחות, במושב בית חירות, במושב בית הלוי, במושב כפר מונש ובמשמר השרון.

 

שפעת עופות ביצים עופות

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד