ו' תמוז התשפ"ד
12.07.2024
"הגענו להישג חשוב" | צפו

נתניהו על ההצבעה באו"ם: "ההחלטה לא תחייב אותנו"

ראש הממשלה נתניהו תקף את ההחלטה האנטי ישראלית שהתקבלה באו"ם: "העם היהודי אינו כובש בארצו ואינו כובש בבירתנו הנצחית ירושלים". שר החוץ כהן תקף: "החלטה אנטי-ישראלית שמעניקה רוח גבית לארגוני הטרור"

נתניהו על ההצבעה באו"ם: "ההחלטה לא תחייב אותנו"
בנימין נתניהו צילום: Tomer Neuberg/Flash90

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב הערב (מוצ"ש) להצבעה בעצרת האו"ם, שבה נקבע כי "חוקיות הכיבוש הישראלי" ביהודה ושומרון תיבחן על ידי בית הדין הבינלאומי בהאג ואמר: "כמו מאות ההחלטות המעוותות נגד ישראל שהתקבלו בעצרת הכללית של האו"ם במהלך השנים, ההחלטה הבזויה שהתקבלה היום לא תחייב את ממשלת ישראל. העם היהודי אינו כובש בארצו ואינו כובש בבירתנו הניצחית ירושלים. שום החלטה של האו"ם לא תעוות אמת היסטורית זאת".

"בימים האחרונים", גילה נתניהו, "קיימתי שיחות עם מנהיגים בעולם ששינו בעקבות כך את הצבעתם. יחד עם נשיא המדינה יצחק הרצוג, שגריר ישראל באו"ם גלעד ארדן ואנשי משרד החוץ הגענו להישג חשוב".

נתניהו מגיב להחלטה שהתקבל באו\"ם

נתניהו הוסיף: "בהחלטה שהתקבלה באו"ם בחודש נובמבר היה לפלסטינים רוב מוחלט מהמדינות החברות באו"ם שתמך ביוזמה שלהם. אלה שלא תמכו, שהתנגדו, נמנעו, נעדרו, הם היו במיעוט - כעת, לאחר התערבותנו, 11 מדינות שינו את אופן הצבעתם וכתוצאה מכך התהפכו היוצרות - אלה שתמכו ביוזמה הפלסטינית הפכו למיעוט מכלל החברות באו"ם ואלה שלא תמכו בפלסטינים היו רוב המדינות החברות באו"ם".

לסיום אמר נתניהו: "אני מבקש להודות לנשיא המדינה יצחק הרצוג, לשגריר ישראל באו"ם גלעד ארדן וציוותו, ולאנשי משרד החוץ על שיתוף הפעולה בהבאת הישג חשוב זה. נמשיך להילחם למען האמת".

שר החוץ אלי כהן הגיב להחלטה ואמר: "החלטת עצרת האו"ם לפנות לחוות דעת מייעצת של ה-ICJ בנושא הסכסוך הפלסטיני ישראלי היא החלטה אנטי-ישראלית שמעניקה רוח גבית לארגוני הטרור ותנועת ה-BDS האנטישמית ופועלת נגד העקרונות המוסכמים על האו"ם עצמו".

כהן הוסיף: "ההחלטה הזו לא תשנה את המצב בשטח ולא תמנע מאיתנו להמשיך להילחם בטרור, להגן על אזרחי ישראל ולקדם את האינטרסים של מדינת ישראל. ישראל מצפה מהאו"ם לדחות את הניסיונות הפלסטינים לפוליטיזציה של מוסדות האו"ם אשר פוגעת במעמדם הבין לאומי וביושרתם".

 

או"ם בנימין נתניהו אלי כהן

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 5 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד