י"א סיון התשפ"ד
17.06.2024
דיון הממשלה הראשון

נתניהו פתח במתקפה על הממשלה היוצאת: "לא היו מאוחדים בנושאים הלאומיים"

הממשלה התכנסה לישיבת עבודה ראשונה וראש הממשלה בנימין נתניהו, ביקר את ממשלת לפיד-בנט והתייחס למשימות העומדות בפניו: "בממשלה הקודמת היה חוסר מעש במספר נושאים"

נתניהו פתח במתקפה על הממשלה היוצאת: "לא היו מאוחדים בנושאים הלאומיים"
ישיבת ממשלה צילום: Ohad Zwigenberg/POOL

הממשלה ה 37 בראשות בנימין נתניהו כונסה לראשונה הבוקר (שלישי) בו עלה אישור תפקידי חלק מסגני השרים והרכבי הקבינט וועדת השרים לענייני שב״כ ואבטחת אישים.

בפתח ישיבת הממשלה תקף ראש הממשלה בנימין נתניהו את הממשלה הקודמת בראשות יאיר לפיד ונפתלי בנט ואמר: ״הממשלה הקודמת לא היתה מאוחדת סביב שום מטרה לאומית. היתה להם רק מטרה אחת - למנוע את הרגע הזה. מעבר לכך, שום דבר. כל אחד משך לכיוון אחר והמדינה עמדה במקום. כתוצאה מכך, הצטברו בעיות רבות וחוסר מעש מוחלט של הממשלה הקודמת בתחומים רבים: בביטחון, במשילות, בכלכלה ובקידום השלום״.

מנגד, אמר נתניהו, ״הממשלה שלנו היא אחרת - והיא תפעל אחרת. אנחנו מאוחדים למען מטרות לאומיות ברורות ונפעל יחד לממשן כפי שלא נעשה שנים רבות במדינת ישראל. אנחנו מאוחדים קודם כל בנושא הביטחוני. אנחנו נפעל בצורה עוצמתית וגלויה״.

עוד הוסיף נתניהו: ״במישור הבינלאומי נגד החזרה להסכם הגרעין - לא רק בשיחות עם מנהיגים מאחורי דלתיים סגורות, אלא גם באופן עוצמתי וגלוי מול דעת הקהל העולמית, שעכשיו ערה לפניה האמיתיות של איראן: המשטר האיראני שהורג אזרחים חפים מפשע באיראן ומחוצה לו״.

בניגוד לדברי נשיא ארה״ב ג׳ו ביידן כי ההסכם עם אירן מת , נתניהו אמר בדבריו ״לצערי, בניגוד לדעה הרווחת שהסכם הגרעין המסוכן הזה ירד מהפרק - אחרי האירועים האחרונים באיראן, אני חושב שהאפשרות הזאת עדיין לא ירדה סופית מהפרק. ולכן, נעשה הכל כדי למנוע את החזרה להסכם הרע הזה שמוביל לאיראן גרעינית בחסות בינלאומית״.

״כמו כן״, התחייב נתניהו ״אנחנו נפעל ביתר שאת למנוע התבססות איראנית-צבאית בסוריה ובמקומות אחרים ואנחנו לא מחכים״, כך גם הוסיף ראש הממשלה ״אנחנו מאוחדים גם בהחזרת הביטחון האישי וקיבלנו מנדט ברור מהציבור להשיב אותו. אנחנו נפעל בתקיפות נגד פורעי חוק באשר הם, כדי להחזיר את הביטחון האישי לכל אזרחי ישראל, יהודים וערבים כאחד״.

בנושא המשפטי אמר ראש הממשלה בדבריו ״אנחנו מאוחדים בחיזוק המשילות וגם על כך קיבלנו מנדט ברור מהעם. לשם כך אנחנו נביא רפורמות שיגדילו את המשילות ויבטיחו את האיזון הנכון בין הרשויות״, וכן ״״במאבק ביוקר המחיה. אנחנו נפעל להקל על אזרחי ישראל שספגו עליות מחירים קשות בשנה האחרונה כתוצאה משילוב של האינפלציה העולמית וחוסר מעש מוחלט של הממשלה היוצאת שלא נקטה בצעדים המינימליים שהיו יכולים להקל, ואפילו למנוע, את המצב שהתרחש״

״אנחנו מאוחדים בהרחבת מעגל השלום, דבר שאני בטוח מאחד את כל אזרחי ישראל. אחרי שהבאנו ארבעה הסכמי שלום היסטוריים בארבע חודשים, לצערי הממשלה היוצאת לא הצליחה להרחיב מעגל זה בשנים האחרונות. אנחנו נחושים גם להעמיק את הסכמי השלום הקיימים עם שש מדינות ערב וגם להוסיף להם פריצות דרך היסטוריות עם מדינות ערב נוספות באיזור״, ציין ראש הממשלה שחתם ״יש לנו הרבה מה לעשות ואין לנו זמן לבזבז".

ישיבת ממשלה איראן ביבי נתניהו

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד