י' תמוז התשפ"ד
16.07.2024
"ימים קשים ומלאי פחד"

לאחר שנלחמו על חייה: האם החרדית מירל דז'לובסקי שנפצעה קשה בהפגנת הקיצוניים תשוחרר לביתה

כשלושה שבועות בלבד לאחר שנפצעה באורח קשה מפח בוער שדורדר לעברה במהלך הפגנה בירושלים, האם החרדית מירל דז'לובסקי תשוחרר היום לביתה | בני המשפחה הודו לעם ישראל ולצוות הרפואי: "התפילות שלכם היו החמצן שלנו בימים קשים ומלאי פחד"

לאחר שנלחמו על חייה: האם החרדית מירל דז'לובסקי שנפצעה קשה בהפגנת הקיצוניים תשוחרר לביתה
פח בוער במהלך ההפגנה צילום: דוברות המשטרה

האם החרדית מירל דז'לובסקי, שנפצעה באורח קשה כתוצאה מפח בוער שדורדר לעברה במהלך הפגנה ברחוב יחזקאל בירושלים, תשוחרר היום (שלישי) לביתה. כך הודיע הבוקר המרכז הרפואי 'שערי צדק'. דז'לובסקי, אם ל-11, תשוחרר לאחר שלושה שבועות של אשפוז וטיפול אינטנסיבי. עם שחרורה הודתה הגב' דז'לובסקי  לצוות הרפואי שעשה את הבלתי יאומן והעמיד אותה על רגליה.

אתמול, נזכיר, הגישה פרקליטות מחוז ירושלים הגישה לבית המשפט המחוזי בעיר כתב אישום נגד מאיר קצב (22) וקטין כבן 16, תושבי אלעד וירושלים, אשר היו מעורבים בהצתת פח אשפה ודרדורו. החקירה נמשכת וצפויים מעצרים נוספים של מעורבים בפרשה.

בערב יום חמישי בו התרחשה ההפגנה, יצאה דז'לובסקי לקניות לשבת. במהלך ההפגנה, פח בוער פגע בעוצמה במרכז גופה. בעקבות המכה היא התמוטטה על המדרכה ופונתה במצב קשה מאוד ליחידת הטראומה במרכז הרפואי שערי צדק.

מירל סבלה מפגיעה ריאתית דו צדדית קשה ונזקקה לפעולות התערבותיות דחופות ומצילות חיים. לאחר שהתייצב מצבה היא הועברה לאשפוז ממושך ביחידה לטיפול נמרץ בראשות פרופ' פיליפ לוין. במשך שבועיים וחצי הרופאים, האחיות וכלל הצוותים נלחמו על חייה. דז'לובסקי שנזקקה להנשמה ממושכת עד שריאותיה חזרו לתפקוד, עברה עוד מספר ניתוחים וטיפולים מורכבים עד שמצבה הלך והשתפר, ולאחר שלושה שבועות של אשפוז וטיפול אינטנסיבי, מירל משתחררת היום לביתה מהמחלקה לכירורגיה כללית במרכז הרפואי שערי צדק.

ד״ר אלון שורץ, מנהל יחידת הטראומה ברך את מירל במעמד השחרור ואמר: "הרצון של מירל להיאבק על חייה עבור ילדיה, על אף הפציעה הקשה וכוח הרצון האדיר שלה לצד הטיפול הממוקד העמידו אותה על שתי רגליה. אני מאחל לה הרבה בריאות בהמשך הדרך".

מירל ובני משפחתה ביקשו להודות לצוות המסור בשערי צדק – הרופאים, האחיות, הפיזיותרפיסטים, טכנאיות ההנשמה, צוות השירות הסוציאלי ועוד צוותים נוספים ורבים שליוו אותה באירוע שהפך את חייה. "אנו מלאי שבח והודיה לה' יתברך, על כל חסדיו הגלויים והסמויים שליוו אותנו בשבועות האחרונים מאז נפצעה מירי באופן קשה ועד היום המאושר של שחרורה מבית החולים", אמרו בני המשפחה והוסיפו: "הטוב כי לא כלו רחמיו והמרחם כי לא תמו חסדיו".

"אנחנו רוצים להודות מקרב לב לכל כלל ישראל על התפילות האין סופיות שהצילו את מירי והחזירו אותה אלינו בריאה ומתפקדת.  התפילות שלכם היו החמצן שלנו בימים קשים ומלאי פחד. כאן המקום להודות לצוות מד"א ולצוות הרופאים והאחיות בשערי צדק בטיפול נמרץ ובמחלקה לכירורגיה כללית על טיפול מסור 24 שעות ביממה, ולכל העסקנים הרפואיים שליוו אותנו בתקופה זו, הייתם השליחים הטובים להצלת חייה של מירי, משמים תבורכו וימלאו כל משאלות לבכם! אנחנו רוצים שוב להדגיש, כיהודים מאמינים אין לנו שום רגשות כעס והאשמה על שום יהודי שהוא, ואנו מתפללים שרק שלום ואהבת ישראל ירבו בעם ישראל ושנזכה לגאולה השלמה במהרה", כך אמרו בני המשפחה.

 

 

 

פח אשפה הפגנה מירל דז'לובסקי

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד