ט"ו אייר התשפ"ד
23.05.2024
בתגובה למחאת השמאל

נתניהו בפתח ישיבת הממשלה: "מיליונים הפגינו לפני חודשיים"

בפתח ישיבת הממשלה השבועית אמר נתניהו: "לפני חודשיים התקיימה בישראל הפגנה ענקית, מיליונים יצאו להצביע". לדבריו, "הציבור שבחר בנו, ידע על התוכניות שלנו במערכת המשפט"

נתניהו בפתח ישיבת הממשלה: "מיליונים הפגינו לפני חודשיים"
ראש הממשלה בפתח ישיבת הממשלה צילום: עמוס בן גרשום /לע"מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס הבוקר (ראשון) להפגנת השמאל שנערכה אמש בכיכר הבימה בתל אביב נגד הרפורמה המשפטית שמובילה הממשלה ואמר: "אני מבקש להתייחס לדבר שהוא בראש החדשות, ולומר את הדבר הבא: לפני חודשיים התקיימה בישראל הפגנה ענקית, אם כל ההפגנות. מליוני אנשים יצאו לרחובות כדי להצביע בבחירות. אחד מהנושאים המרכזיים שהם הצביעו עבורו הוא ביצוע רפורמה במערכת המשפט".

נתניהו הוסיף: "אני שומע בימים האחרונים ניסיון לטעון שהציבור לא ידע על מה הוא מצביע. אז הנה ציטוט, אחד מיני רבים, שלי ושל חבריי מתוך מערכת הבחירות, זה ציטוט שלי: 'אנחנו נעשה את התיקונים הדרושים במערכת המשפט מתוך שיקול דעת ואחריות. אנחנו הולכים לתקן את המערכת, להציל אותה ולא להרוס אותה'".

"חבריי ואני, שרבים מהם נמצאים כאן סביב לשולחן", טען נתניהו, "אמרנו זאת אין ספור פעמים, ומיליוני אזרחים שהצביעו עבור מחנה הימין, ידעו על הכוונה לעשות רפורמה מקיפה במערכת המשפט. יותר מזה, הם דרשו זאת מאיתנו. כל אחד שהיה בכינוסי הבחירות שלנו, במרכזי הערים, בשכונות, שמענו את הקול עולה מהקהל. ויש גם רבים מאלה שלא הצביעו עבורנו שידעו והסכימו שיש צורך לערוך תיקונים יסודיים במערכת המשפט.

ואכן הקריאה הזאת באה לאורך השנים, משורה ארוכה של שרי הממשלה מכל הקשת הפוליטית. כולל טומי לפיד ז"ל, יעקב נאמן ז"ל, חיים רמון, דניאל פרידמן ועוד רבים אחרים".

נתניהו הוסיף: "דברים ברוח זו נאמרו ע"י ממשלות מימין ומשמאל, ואף אחד לא חשב אז לומר שמדובר ב"קץ הדמוקטיה". לאמיתו של דבר, מה שאנו מבקשים לעשות הוא להחזיר את האיזון בין הרשות שהיה קיים בישראל במשך 50 שנה, ושקיים היום בכל הדמוקרטיות המערביות.

ולכן צריך לקיים שיח ענייני, מעמיק, רציני, בוועדת החקיקה, בוועדת החוקה של הכנסת, ולא להיסחף לסיסמאות מתלהמות של מלחמת אחים והרס המדינה".

נתניהו קרא לחברי האופוזיציה לחדול מקריאות כמו "מלחמת אחים" ואמר: "אני חייב להגיד כשאנחנו היינו באופוזיציה לא קראנו למלחמת אחים ולא דיברנו על הרס המדינה, גם כשהממשלה החליטה החלטות שאנחנו התנגדנו אליהם בתקיפות, ואני מצפה מראשי האופוזיציה לנוהג בדרך דומה.

אני משוכנע שאחרי השיח החשוב והמעמיק בוועדת החוקה אנחנו נשלים את חקיקת הרפורמה באופן שיתקן את הנדרש לתיקון, יגן בצורה מלאה על זכויות הפרט ויחזיר את האמון של הציבור במערכת המשפט, שכל כך זקוקה לרפורמה הזאת".

בסיום ההצהרה התייחס נתניהו לפטירת מרן הגר"ש בעדני ואמר: "אני מבקש להוסיף כמה מילים על לכתו של הרב שמעון בעדני, אחד ממנהיגי הציבור ואחד מהרבנים המובילים של מדינת ישראל. הוא היה אישיות גדולה מאוד, מורה גדול מאוד ומנהיג רוחני שרבים רבים הכירו באישיותו וגם הלכו בדרכו. אני יודע עד כמה קשה היא פטירתו, אני יודע כמה זה קשה למשפחתו ולמוקיריו הרבים שנמצאים גם סביב השולחן הזה".

בנימין נתניהו מערכת המשפט

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 8 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד