י"ב ניסן התשפ"ד
20.04.2024
"ארגון מפואר"

מעוז בפגישה עם עובדי נתיב: "נתקן מה שאפשר לתקן"

סגן השר מעוז, שקיבל אחריות על ארגון נתיב, נפגש לראשונה עם עובדי הארגון, וקיבל סקירה על הפעולות שמבצע הארגון. מעוז: "באתי לארגון הזה מתוך כוונה לעזור לכם לייעל את השירות שאתם נותנים"

מעוז בפגישה עם עובדי נתיב: "נתקן מה שאפשר לתקן"
אבי מעוז צילום: יונתן זינדל פלאש 90

סגן השר ח"כ אבי מעוז, שקיבל את האחריות על ארגון נתיב, נפגש הבוקר (שני) לראשונה עם עובדי הארגון, וקיבל סקירה על הפעולות שמבצע הארגון.

במהלך הביקור אמר סגן השר כי הוא מתרגש מאוד מקבלת התפקיד, ולדבריו זהו "סגירת מעגל" בשבילו. "אני שמח שראש הממשלה הטיל עליי את האחריות לארגון מפואר כמו נתיב".

לדברי מעוז, "אנחנו עובדים במדינת ישראל. אנחנו עובדים לפי החוק, ואני באתי לארגון הזה מתוך כוונה לעזור לכם לייעל את השירות שאתם נותנים. אנחנו ביחד נתקן מה שאפשר לתקן, ונעזור במה שצריך, ואנחנו נצליח בע"ה". 

מעוז הוסיף, "באנו לשמוע. באנו ללמוד. אני מכיר את נתיב והכרתי את לשכת הקשר שהיוותה היסוד לנתיב. אני מתכוון להשקיע בארגון הזה את רוב זמני כסגן שר". לסיום אמר סגן השר "אני רוצה להודות לכם בשם מדינת ישראל על מה שעשיתם עד עכשיו וכפל כפליים על מה שתעשו מכאן ואילך".

כפי שדווח ב'בחדרי חרדים', סגן השר אבי מעוז אמר בשבוע שעבר כי הוא מתכוון להדק את הקשר עם הרבנות בענייני בירור יהדות, מה שישפיע על פעילות ארגון 'נתיב', בראשה הוא עומד.

במהלך פגישה שערך עם הרב הראשי לישראל הרב דוד לאו, אמר סגן השר במשרד רה"מ כי הוא רואה חשיבות בהגברת שיתוף הפעולה בינו, כאחראי על יחידת 'נתיב' לבין הרבנות הראשית בנושאי בירורי יהדות - מה שישפיע על היחידה שאחראית גם על זכאי חוק השבות שאינם יהודים.

"הקשר ההדוק על בסיס קבוע ביני לבין הרבנות הראשית ייעל את התהליכים ותסייע לאלפי האנשים הנמצאים בעיצומם של תהליכים לבירור יהדותם", אמר בפגישה. מעוז הוסיף והצהיר כי הוא רואה ברבנות הראשית "הסמכות ההלכתית העליונה בנושאי יהדות וגיור". 

יחידת 'נתיב' אחראית על בדיקת זכאות עלייה לעולים ממדינות ברית המועצות לשעבר, על פי חוק השבות - אלא שמעוז, כאמור, מתכוון לפעול על פי הרבנות, כך שרק מי שיהודי זכאי לעלות. זאת ברקע הכוונה של הקואליציה לשנות את סעיף הנכד.

בתוך כך, יו"ר 'נעם' גם הזכיר במהלך הפגישה כי בהסכמים הקואליציוניים של המפלגה הם סיכמו על הקמת מבנה ייעודי שישמש את הרבנות הראשית ואת הרבנים הראשיים כאחד מסמלי השלטון של המדינה היהודית. "כמו שיש בית ראש הממשלה, ובית נשיא המדינה, יהיה בית לרבנות הראשית לישראל", אמר.

אבי מעוז נתיב

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 2 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד