ט"ז תמוז התשפ"ד
22.07.2024
הונחו לאחר מלחמת יוה"כ

תיעוד מרהיב: פיצוץ עשרות המוקשים ברמת הגולן

במסגרת פינוי השטחים הממוקשים, פוצצו אנשי הרלפ"מ באופן מבוקר עשרות מוקשים, שהונחו בשטח לאחר מלחמת יום הכיפורים | ראש הרשות לפינוי מוקשים ונפלים, שרון חדד: "השטחים שאנחנו מפנים משמשים לחקלאות, פיתוח תעשייתי, פתיחת שטחי טיולים ואתרי תיירות"

תיעוד מרהיב: פיצוץ עשרות המוקשים ברמת הגולן
פיצוץ המוקשים צילום: אגף דוברות והסברה במשרד הביטחון

הרשות לפינוי מוקשים ונפלים (רלפ"מ) במשרד הביטחון מאיצה בימים אלה את פינוי שדות המוקשים ברמת הגולן, לטובת הקמת מיזמי אנרגיה ירוקה. במסגרת פינוי השטחים הממוקשים, פוצצו אנשי הרלפ"מ באופן מבוקר עשרות מוקשים, שהונחו בשטח לאחר מלחמת יום הכיפורים.

בפרק התשיעי של פודקאסט משרד הביטחון, שעלה היום (שלישי) לאוויר, מספר ראש הרשות לפינוי מוקשים ונפלים, שרון חדד, איך מפנים שדות מוקשים ומה השתנה פה בעשור האחרון מאז הקמת הרשות.

פיצוץ המוקשים/אגף דוברות והסברה במשרד הביטחון

"לאורך גבולות המדינה יש שדות מוקשים שהונחו על ידי צה"ל או על ידי הסורים והירדנים. נוצר מצב שבאדמה יש סוגים שונים של מוקשים ממקורות שונים, בין היתר מוקשים בריטים, צרפתיים, צ'כים, גרמנים, לדוגמה רק לאחרונה מצאנו בקלע שברמת הגולן מוקש גרמני עם צלב קרס שסוריה קיבלה מגרמניה. מאז הקמתה לפני עשור, שחררה הרשות כ-33,000 דונמים של שדות מוקשים ושטחי נפלים בכל רחבי הארץ. השטחים שאנחנו מפנים משמשים לחקלאות, פיתוח תעשייתי, פתיחת שטחי טיולים ואתרי תיירות, הרחבת והקמת ישובים" מסביר חדד, בראיון מיוחד ל-Mod.Cast, הפודקאסט הרשמי של משרד הביטחון.

"לכל שדה מוקשים יש תעודת זהות משלו ואנו מתאימים את הדרך הכי נכונה לטפל בו. בשנים האחרונות גובר השימוש בטכנולוגיות שכבר מקצרות משמעותית (ועוד יקצרו) את משך האיתור והפינוי של המוקשים והנפלים", מסכם חדד.

פיצוץ מוקשים

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד