י"א סיון התשפ"ד
17.06.2024
בצל ירי הטילים

זה היעד: שגרירות ישראל בקייב תחזור לפעילות

שר החוץ אלי כהן עדכן את עמיתו האוקראיני על החזרת השגרירות הישראלית בקייב לפעילות מלאה תוך 60 יום. השר קרא לעמיתו לשתף פעולה במאבק נגד משמרות המהפכה והכרזה עליו כארגון טרור בקרב מדינות אירופה

זה היעד: שגרירות ישראל בקייב תחזור לפעילות
מבנה השגרירות בתל אביב צילום: שגרירות אוקראינה

שר החוץ אלי כהן עדכן את עמיתו האוקראיני דמיטרו קולבה על החזרת השגרירות הישראלית בקייב לפעילות מלאה תוך 60 יום, הבטיח להמשיך בסיוע ההומניטרי בדגש על שיקום תשתיות האנרגיה. השר כהן קרא לעמיתו לשתף פעולה במאבק נגד משמרות המהפכה והכרזה עליו כארגון טרור בקרב מדינות אירופה

בפתח השיחה מסר שר החוץ כהן את תנחומיו העמוקים על אסון המסוק אתמול בקייב בו נהרגו שר הפנים האוקראיני, סגנו וכן מספר ילדים. על רקע העובדה שכלי נשק איראניים רוצחים אזרחים אוקראיניים חפים מפשע הציע השר כהן לשר החוץ האוקראיני להצטרף למאבק במשותף מול משמרות המהפכה באופן שיעודד את מדינות אירופה להכריז על משמרות המהפכה כארגון טרור.

השר כהן הבטיח כי ישראל תמשיך לתמוך בעם האוקראיני בסיוע הומניטרי, בבניית ושיקום תשתיות בתחומי המים, אנרגיה, ציוד רפואי והמשך מתן הכשרות למאות אנשי מקצוע בנושא התנהלות בחירום וטיפול בטראומה.

שר החוץ כהן אמר לעמיתו כי רק בחודש שעבר העבירה ישראל לאוקראינה גנרטורים לעיר חרסון ושגרירות ישראל בקייב הקימה 'נקודת חוסן' במרכז העיר קייב במטרה לסייע לתושבי העיר המתמודדים עם הפסקות מרובות בזרם החשמל. שני השרים הדגישו את חשיבות היחסים הקרובים בין אוקראינה לישראל והבטיחו לשמור על קשר שוטף.

מלחמת אוקראינה רוסיה שגרירות ישראל אלי כהן משרד החוץ קייב

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד