י"ב סיון התשפ"ד
18.06.2024
"קריירה מצילומי סלפי"

לפיד מנה במליאה את אירועי האלימות האחרונים ותהה: איפה בן גביר

ראש האופוזיציה לפיד תקף בנאומו במליאה את השר לביטחון לאומי: "איפה בן גביר? שישה פצועים בארבעה אירועי ירי בלוד. איפה הוא? לפני הבחירות אנחנו יודעים מה היה קורה". הוא הציע לממשלה: "אולי מוטב לממשלה למנות שר אמיתי לביטחון פנים"

לפיד מנה במליאה את אירועי האלימות האחרונים ותהה: איפה בן גביר
יאיר לפיד במליאה צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ראש האופוזיציה ויו"ר יש עתיד יאיר לפיד נאם אחר הצהריים (שני) במליאת הכנסת ותקף בחריפות את השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר. לפיד אמר: "יש לי שאלה למליאה: איפה בן גביר? שישה פצועים בארבעה אירועי ירי בלוד. איפה הוא? לפני הבחירות אנחנו יודעים מה היה קורה. אחרי חמש דקות הוא שם. אינסטגרם, טיקטוק, ראיונות בכל הערוצים, מבטיח לנו שאצלו לא יהיו דברים כאלה. הוא היה גומר את זה ביום".

לפיד מנה את אירועי האלימות שהתרחשו בימים האחרונים: "בפסגת זאב ילדה נפגעה מירי תועה. ילדה. בת שבע וחצי. ישבה בבית, ירו לתוך הביתה שלה. אני משאיר לכם לדמיין את סדרת הצילומים של בן גביר עם ילדה כזו לפני הבחירות. עכשיו השר דנידין. נעלם.

אתמול במועצה איזורית אשכול, ליד שדי אברהם, ילדה בת 17 קלטה שעוקב אחריה מישהו חשוד. הקפיצו אנשי בטחון, ברחה ברגע האחרון. אנחנו יודעים מה בן גביר היה עושה לפני הבחירות מסיפור כזה. האינסטגרם שלו היה נופל".

לפיד המשיך ותקף: "הצוותים הרפואיים שובתים היום בגלל האלימות כלפיהם. עוד מקרה ועוד מקרה, שוב מתקיפים אותם, שוב מרביצים להם. רופאים ואחיות שמצילים חיים מרגישים שאין מי שמגן עליהם.

זה היבול של סופשבוע אחד. מה קרה לסבב הראיונות הקבוע? ערוץ 12, 13, 14, וויינט, וואלה, חמש אצל, שש עם, מהדורה מוקדמת, מהדורה, חדשות הלילה, מנופף באקדחו, מבטיח לכולם שאחרי שבוע אצלו הכול ייגמר. הוא יראה להם. אנחנו יודעים בדיוק מה הוא היה אומר על השר לביטחון פנים. אז איפה בן גביר?", תהה לפיד.

"בטחון פנים זה עניין רציני", אמר לפיד והוסיף, "טיפול באלימות זה עניין רציני. זו מכת מדינה. אנשים רציניים צריכים לטפל בו. מומחים בתחום הפעלת הכוח, לא מומחים באינסטגרם וטיקטוק. בן גביר עשה קריירה מלרכב על הפחדים של האזרחים. הפחדים מוצדקים, אבל באיזה עולם הוא הפתרון?

באיזה עולם הפתרון לאלימות בחברה הישראלית הוא עבריין מורשע שעשה את כל הקריירה שלו בצילומי סלפי, שהניסיון היחיד שלו בתחום המשטרתי הוא זה שהוא היה עצור בלי סוף פעמים?".

לסיום הציע לפיד לממשלה: "אולי מוטב לממשלה למנות שר אמיתי לביטחון פנים, כדי שבן גביר יוכל להתפנות לדבר היחיד שהוא טוב בו: צילומים וראיונות, ואז לא נצטרך לשאול – איפה בן גביר?".

יאיר לפיד איתמר בן גביר

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 7 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד