י"ב ניסן התשפ"ד
20.04.2024
בגלל אבחון מאוחר

הרופאים סירבו לתת הפניה והחולה נפטרה

תביעה: הרופאים בקופת החולים נמנעו מלהפנות תושבת אור יהודה לבדיקות חיוניות חרף תלונותיה – והיא נפטרה מסרטן קטלני שאובחן באיחור

הרופאים סירבו לתת הפניה והחולה נפטרה
אילוסטרציה צילום: unsplash

מדוע בקופת חולים נמנעו מלהפנות תושבת אור יהודה לבדיקת קולונוסקופיה תקופתית, ולבדיקות חיוניות נוספות חרף תלונותיה? בשאלה זו עוסקת תביעה לפיצויים בגין רשלנות רפואית, אותה הגישו לאחרונה עוה"ד רן שפירא ורותם ציוני ממשרד עוה"ד אלמוג – שפירא בשם ילדיה של המנוחה, שנפטרה לאחר שסרטן המעי הגס, הנחשב לקטלני ביותר, אובחן אצלה באיחור רב.

על פי הנטען בתביעה, לאורך השנים 2013-2015, התלוננה המנוחה על עצירות מתמשכת, כאבי גב וחולשה, הופנתה למומחים בתחום הגסטרואנטרולוגיה והפרוקטולוגיה, אך אלה, כך נטען, נמנעו מלהפנותה לבדיקת קולונוסקופיה, וזאת למרות שחלפו כחמש שנים מבדיקתה הקודמת.

לדברי עו"ד שפירא, בשנת 2015, כאשר תקפו את המנוחה כאבי בטן עזים, היא הופנתה למיון בבית החולים 'תל השומר', שם, בבדיקת CT אותה עברה, אובחן בגופה סרטן במעי הגס, הנחשב לקטלני ביותר. חרף טיפול אגרסיבי אותו עברה, שכלל כריתת חלק מהמעי וטיפולים כימותרפיים, מצבה הוסיף להידרדר, עד שבספטמבר 2016 היא הלכה לעולמה.

בתביעה נטען, כי רופאי קופת החולים בה היא מבוטחת לא נתנו את דעתם למצבה הרפואי המתדרדר של המנוחה, לא דאגו להפנותה לטיפולים ולמעקבים, התעלמו לחלוטין מתלונותיה, על אף שאלה העידו על מצב רפואי מסוכן.

עו"ד רן שפירא | צילום: אופיר הייב.

"חוסר בירור מתאים לתלונותיה של המנוחה על ידי הרופאים המטפלים, מבלי שהם מפנים אותה לבדיקות הנחוצות, הוביל למותה המצער", טוען עו"ד שפירא.

לדבריו, בטרם פטירתה, תפקדה המנוחה כאשת משפחה אהובה, אימא לשישה ילדים וסבתא לנכדים, וגילתה עצמאות ופעלתנות רבה.

בתביעה מבקש עו"ד שפירא מבית המשפט לחייב את קופת החולים, לפצות את יורשי המנוחה בסכום המקסימלי שבסמכותו של בית המשפט עד 2.5 מיליון שקלים. התביעה הוגשה בימים אלה לבית משפט השלום בתל אביב.

תביעת פיצויים רשלנות רפואית

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד