ט"ו סיון התשפ"ד
21.06.2024
הלב הישראלי

60 טונות ציוד הומניטרי ותרופות נשלחו לטורקיה

ביום שישי יצא מטוס סיוע ישראלי מיוחד לטורקיה ועליו כ-60 טון ציוד הומניטרי הכולל עשרות אלפי שמיכות ומעילים לניצולי רעידת האדמה בדרום מזרח טורקיה. שר החוץ אלי כהן: "התגייסות מדינת ישראל בעמידה לצד ידידנו בשעת צרה היא מקור לגאווה לאומית"

60 טונות ציוד הומניטרי ותרופות נשלחו לטורקיה
הציוד ההומניטרי לטורקיה צילום: אגף דוברות וקשרי ציבור, משרד הביטחון

ביום שישי המריא מטוס סיוע ישראלי מיוחד לנמל התעופה אדנה בטורקיה ועליו כ-60 טון ציוד הומניטרי הכולל עשרות אלפי שמיכות, מעילים, שקי שינה וציוד חורף המיוחד לניצולי רעידת האדמה בדרום מזרח טורקיה שם נהרגו קרוב ל-20.000 איש, בסוריה נהרגו קרוב ל-4.000 איש.

60 טונות של ציוד / אגף דוברות וקשרי ציבור, משרד הביטחון
המטוס יצא ביוזמת משרד החוץ ומש"ב (סוכנות הסיוע הלאומית של מדינת ישראל במשרד החוץ) ובשיתוף פעולה עם משרד הביטחון ומשרד הבריאות ובסיוע יחידת הממונה על השינוע הבינ"ל במנה"ר משרד הביטחון.  בנוסף, יעביר מטוס הסיוע תרופות חיוניות לבקשת משרד הבריאות הטורקי.

הסיוע בדרכו לטורקיה / קרדיט משרד החוץ
שר החוץ אלי כהן: "משרד החוץ, בשם מדינת ישראל כולה, מתייצב לצד טורקיה והעם הטורקי בימים קשים אלה. אנחנו מחוייבים לסייע לידידנו בשעת צרה. משרד החוץ עומד בקשר הדוק עם הרשויות בטורקיה על מנת להעביר את הסיוע ההומניטרי הנדרש את הניצולים מרעידת האדמה הנוראית, במטרה להקל במעט על ההתמודדות עם הקור העז השורר באזור. ההתגייסות של מדינת ישראל, ראש הממשלה, משרד החוץ, משרד הביטחון, צה"ל ומשרד הבריאות היא מקור לגאווה לאומית בעמידה לצד ידידנו בשעת צרה".

שר החוץ אלי כהן על ההתגייסות של ישראל

רעידת אדמה בטורקיה משרד החוץ סוריה

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד